tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.5.2020

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın alacağı yeni sözleşmeli personel için açılan kadro sayısı ve başvuru tarihleri güncellendi.

Başta ziraat mühendisleri olmak üzere tarım alanında yetişmiş pek çok uzman uzunca bir süredir Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan gelecek kadro açıklamasını bekliyordu. İlk olarak Şubat ayında duyurulan ve bu ayın başında ayrıntıları açıklanan yeni personel alımları için başvurular ise 15 Mayıs itibariyle başladı.

Daha önce 2 bin 153 kişi olarak belirlenen sözleşmeli personel kadrosu ise, Bakanlığın sitesinde yayımlanan yeni duyuruya göre 2 bin 347’ye çıkarıldı. Buna göre, kurum bünyesinde istihdam edilecek yeni personelin bin 163’ü değil, bin 277’sini mühendisler oluşturacak. Bakanlık ayrıca 870 veteriner hekim, 139 ziraat teknikeri, 50 ziraat teknisyeni ve 11 sağlık teknisyenini de kadrosuna katacak.

Kamuda çalışanlar başvuramayacak

Ayrıca kadro başvuruları için son tarih de 28 Mayıs Cuma gününe kadar uzatıldı. ÖSYM’nin web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek başvurularda adayların 2018-KPSS, 2018-KPSS Ön Lisans ve 2018-KPSS Ortaöğretim puanları dikkate alınarak işlem yapılacak. Daha önce duyurulduğu gibi, halihazırda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların başvuruları ise kabul edilmeyecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Antepfıstığını hayata koronavirüs mü döndürdü?

Antepfıstığını hayata koronavirüs mü döndürdü?

Muğla'da 30 yıldır ürün alınamayan aşılı menengiç ağaçları bu yıl beklenmedik şekilde meyve veriyor. Peki bu nasıl mümkün oldu?

Tarımda kullanılan 16 etken maddeye yasak

Tarımda kullanılan 16 etken maddeye yasak

Tarım ve Orman Bakanlığı zirai mücadelede kullanılan 16 farklı kimyasal bileşenin 2022 yılına kadar yasaklanmasına karar verdi.

Muzun fiyatı yollarda artıyor!

Muzun fiyatı yollarda artıyor!

Muz sevkiyatında ürün kayıpları yüzde 30'u buluyor. Bu da raf fiyatını arttırıyor. Üreticiler ise çözüm için kooperatifleri işaret ediyor.

Yiyecekler neden mora büründü?

Yiyecekler neden mora büründü?

Antioksidan özelliği yüksek sebze-meyvelerden elde edilen mormiks ile üretilen ekmek, simit ve tatlılar bugünlerde yoğun ilgi görüyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.