Tarım Dergisi tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

Video Haber | Tarım videoları

tarlasera Tarım Kuşağı'nda

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera'nın Yayın Yönetmeni İpek Neşe Arslan, Yaban TV'de Meliha Okur'un konuğu oldu.

Tahıl arazilerinde ekim sanatı

Tahıl arazilerinde ekim mevsimi modern tarım teknikleriyle kolaylaşırken aynı zamanda estetik görüntüler ortaya çıkarıyor.

tarlasera Ekim sayısında neler var?

tarlasera 6. yaşını kutladığı Ekim sayısının kapağına mekanizasyonda trendleri taşıdı. tarlasera tüm Migros, Macrocenter, D&R'larda ve seçkin kitabevlerinde!

Üretici olmak için futbolu bıraktı

Amerikan Futbolu Ligi'nin en çok kazanan oyuncularından Jason Brown'ın tarımla uğraşmak için spor kariyerinden vazgeçişinin öyküsü

42 günde sera kurulumu

Pasif güneş enerjisi ve iklimlendirme pili kullanılan bir modern seranın 42 gün süren kurulumunu bir çırpıda izlemek ister misiniz?

Çevre dostu çimin öyküsü

ABD’de Miami Beach Golf Kulübü’nün çim sahasında kullanılan Denizkıyısı Paspalum çimi atık suyla sulanabiliyor. Paspalum çimi golf sahalarını çevre ile barıştıracak cinsten.

Bezelyeler büyürken

Bezelye bitkisinin daha tohumken topraktan sıyrılarak filizlenen ve yeşillenip sebze haline eriştiği anlara şahit olmuş muydunuz?

Narenciye Hasadı

Üreticilerin çeşitli mekanizasyonlarla gerçekleştirmiş olduğu işgücü ile birçok aşamadan geçerek hasat edilen turunçgiller, bahçelerden sofralara ilk adımlarını atıyor.

Tarım ekipmanlarının müzikle buluşması

Ordan oraya zıplayarak enstrümanlara çarpan tohumlar adeta bir müzisyen havasında birbirinden farklı eğlenceli ezgiler yaratıyor.

tarlasera Eko Yaşam programında

tarlasera Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şevket Özcan, 2015 yılı Nisan ayında TRT Radyo 1’de yayınlanan Eko Yaşam programına konuk oldu ve tarlasera ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Domatesin hikayesi

Mutfakların olmazsa olmaz sebzesi domatesi birçok çeşidi ve kullanımı ile gün içinde çok kez severek tüketiyoruz. Peki domatesin hikayesini baştan sona biliyor muyuz?