Tarım Dergisi tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

Video Haber | Tarım videoları

tarlasera'yı okumak için mola verin!

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera Haziran sayısında tarımsal yayım ve danışmanlık sistemlerini Kapak Konusuna taşıdı.

Sanatçılar Ziraat Marşı'nı yeniden yorumladı

Köy Enstitüleri Marşı olarak da bilinen Ziraat Marşı, Atatürk Orman Çiftliği'nin 95. yılı için yeniden seslendirildi.

Okumak için mola verin!

Tarımsal üretimin her yerinde, zincirin tüm halkalarında... İyi içerik, modern tasarım... İşte tarlasera'nın 100 sayılık öyküsü!

Yenililçi ve modern tarıma adanmış 100 nüsha

Yayın hayatında 100. sayıya ulaşmanın mutluluğunu yaşayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera tarımsal yayıncılıktaki benzersizliğini sürdürüyor.

Afet sonrası Kumluca'da sera alanlarının son durumu

Barış Aydoğdu’nun tarlasera.com ile paylaştığı bu görüntüler hortum afeti sonrası sera alanlarındaki zararın boyutlarını gözler önüne seriyor.

tarlasera.com Altın Örümcek'te finalde!

Özgün içeriği ve modern tasarımıyla tarımsal dijital yayıncılık anlayışını yeniden tanımlayan tarlasera.com Altın Örümcek Web Ödülleri'nde finalde yarışıyor.

Şekerpancarının tarihine yön veren gün

Türkiye’nin ilk yerli şekerini üreten Alpullu Şeker Fabrikası’nın açılışından tarihi görüntüler...

Tarladan pazara karpuzun yolculuğu

Yaz günlerinde yemesi pek keyifli, ama üretimi de bir o kadar zorlu. Ama modern tekniklerle çok geniş ölçekte kaliteli karpuzlar üretmek mümkün.

tarlasera Tarım Kuşağı'nda

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera'nın Yayın Yönetmeni İpek Neşe Arslan, Yaban TV'de Meliha Okur'un konuğu oldu.

Tahıl arazilerinde ekim sanatı

Tahıl arazilerinde ekim mevsimi modern tarım teknikleriyle kolaylaşırken aynı zamanda estetik görüntüler ortaya çıkarıyor.

tarlasera Ekim sayısında neler var?

tarlasera 6. yaşını kutladığı Ekim sayısının kapağına mekanizasyonda trendleri taşıdı. tarlasera tüm Migros, Macrocenter, D&R'larda ve seçkin kitabevlerinde!

Üretici olmak için futbolu bıraktı

Amerikan Futbolu Ligi'nin en çok kazanan oyuncularından Jason Brown'ın tarımla uğraşmak için spor kariyerinden vazgeçişinin öyküsü

42 günde sera kurulumu

Pasif güneş enerjisi ve iklimlendirme pili kullanılan bir modern seranın 42 gün süren kurulumunu bir çırpıda izlemek ister misiniz?

Çevre dostu çimin öyküsü

ABD’de Miami Beach Golf Kulübü’nün çim sahasında kullanılan Denizkıyısı Paspalum çimi atık suyla sulanabiliyor. Paspalum çimi golf sahalarını çevre ile barıştıracak cinsten.

Bezelyeler büyürken

Bezelye bitkisinin daha tohumken topraktan sıyrılarak filizlenen ve yeşillenip sebze haline eriştiği anlara şahit olmuş muydunuz?

Narenciye Hasadı

Üreticilerin çeşitli mekanizasyonlarla gerçekleştirmiş olduğu işgücü ile birçok aşamadan geçerek hasat edilen turunçgiller, bahçelerden sofralara ilk adımlarını atıyor.

Tarım ekipmanlarının müzikle buluşması

Ordan oraya zıplayarak enstrümanlara çarpan tohumlar adeta bir müzisyen havasında birbirinden farklı eğlenceli ezgiler yaratıyor.

tarlasera Eko Yaşam programında

tarlasera Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şevket Özcan, 2015 yılı Nisan ayında TRT Radyo 1’de yayınlanan Eko Yaşam programına konuk oldu ve tarlasera ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Domatesin hikayesi

Mutfakların olmazsa olmaz sebzesi domatesi birçok çeşidi ve kullanımı ile gün içinde çok kez severek tüketiyoruz. Peki domatesin hikayesini baştan sona biliyor muyuz?