Nisan Sayısı

NİSAN SAYISI RAFLARDA

Nisan Sayısı

KAPAK KONUSU

Tarihe Yön Veren Yeni Dünya Tarımı Tarihe Yön Veren Yeni Dünya Tarımı
Bugün dünyada en fazla üretilen ve tüketilen tarım ürünlerinin birçoğu Yeni Dünya olarak adlandırılan Amerika Kıtası kökenli. tarlasera Amerika Kıtası’nın keşfi ile birlikte ortaya çıkan Kolomb Takası aracılığıyla Eski Dünyaya adım atan tarım ürünlerini Kapak Konusu sayfalarında araştırıyor.

DOSYA

Antep fıstığı Antep fıstığı
Geçtiğimiz sezonu “yok yılı” olarak geçiren Antep fıstığında üreticilerin 2024 yılından beklentileri yüksek. Ancak üreticilerin katma değer zincirine katılması ürünün geleceğini şekillendirecek gibi duruyor.

DETAY

Enflasyon canavarı kontrolden çıktı Enflasyon canavarı kontrolden çıktı
Enflasyon diğer birçok sektörde olduğu gibi tarımsal üretimi de ciddi oranda etkiliyor. Hem üreticiler hem de tüketiciler yoluna dolu dizgin ilerleyen enflasyon karşısında eziliyor.

Mekanizasyon parkına güncelleme gerek Mekanizasyon parkına güncelleme gerek
Mekanizasyonun gelişmesi tarım için oldukça önemli. Tarımsal mekanizasyon parkının gelişimine katkı sağlayacak unsurların ise teknoloji ve dijitalleşme olduğu görülüyor.

Ateş yanıklığına karşı riske yer yok Ateş yanıklığına karşı riske yer yok
Yumuşak çekirdekli meyvelerde, adeta bahçeleri kavurarak ciddi verim ve kalite kayıplarına sebebiyet veren ateş yanıklığı hastalığına karşı mücadelede dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor.

RÖPORTAJ

Söylem değil eylem hedefe ulaştırıyor Söylem değil eylem hedefe ulaştırıyor
UPL MECA’nın Lideri Mehmet Murat Yahyaoğlu, , inovasyon, sürdürülebilirlik ve küresel tarıma dair yapılması gerekenleri tarlasera’ya anlatıyor.


...ve daha fazlası tarlasera’nın NİSAN sayısında!