Nisan Sayısı

NİSAN SAYISI RAFLARDA

Mart Sayısı

KAPAK KONUSU

CORONA GÜNLERİNDE TARIM CORONA GÜNLERİNDE TARIM
Covid-19 salgını insan sağlığı kadar küresel ekonomi üzerinde de ciddi bir tehdit oluşturuyor. tarlasera koronavirüsün tarım üzerindeki mevcut ve olası etkilerini masaya yatırdı.

DOSYA

ANTEP FISTIĞI Havuç
Antep fıstığı 2019’u “yok yılı” olarak geçirdi. Stokçuların gölgesinde emeklerinin karşılığını alamadıklarını söyleyen üreticiler devletten konuyla ilgili düzenleme bekliyor.

DETAY

YEM BİTKİLERİNİN KRALİÇESİ YEM BİTKİLERİNİN KRALİÇESİ
Kolay yetişme koşulları ve yüksek besin değeri yoncayı en çok tercih edilen yem bitkisi yapıyor. Kazançlı bir yonca yetiştiriciliği ise iklime göre tohum seçmekle başlıyor.

BİLGİ TAZELEMEDEN BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL BİLGİ TAZELEMEDEN BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL
Yabancı otlar patates tarımında bitkisel mücadelenin en zorlu cephesi. Patatesin can düşmanı canavar otuyla mücadelenin püf noktalarını tarlasera anlattı.

MISIRDA EKİM SIKLIĞI VERİMİN BELİRLEYİCİSİ MISIRDA EKİM SIKLIĞI VERİMİN BELİRLEYİCİSİ
Mısır yetiştiriciliğinde sonucu belirleyen faktörlerden biri ekim sıklığı. Doğru sıklıkla ekilmiş mısırların hastalıklara karşı direnci arttığı gibi koçan ve sap kalitesi de yükseliyor.

BAHÇELERİN ATOM KARINCALARI! BAHÇELERİN ATOM KARINCALARI!
Türkiye’nin meyvecilikteki yükseliş bahçe traktörlerine olan ilgiyi de arttırdı. Bu mini traktörlerin boyutları küçük olsa da üretim sürecindeki faydaları büyük.

TARIMIN YENİ ADRESİ MARKETLER TARIMIN YENİ ADRESİ MARKETLER
Sebze-meyve alışverişi yapılan marketler artık sadece aracı olmaktan çıkıyor ve bizzat üretici konumuna geliyor. tarlasera “market tarımı”nın dünyadaki örneklerini Nisan sayısında inceledi.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Nisan sayısında!