tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

28.2.2020

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yeni kadro açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yeni kadro açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 153 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Ziraat mühendisleri ve uzmanlık alanı tarım olan pek çok yurttaşın Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan uzun zamandır talep ettiği kadro açıklaması geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılı itibariyle bünyesinde toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel istihdam edileceğini duyurdu.

Bakanlığın tarafından yapılacak personel alımlarında en büyük payı ziraat mühendisleri oluşturacak. Buna göre, alınacak 2 bin 153 personelin bin 163’ü mühendislik alanındaki uzmanlar olurken, bunun yanı sıra 790 veteriner hekim, 139 tekniker, 50 teknisyen ve 11 sağlık teknikeri alımı da yapılacak.

Hangi şartlar aranıyor?

Mühendislik kadrosuna başvuracak kişilerin yükseköğrenim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olması şartı aranıyor. Başvuru yapacak teknikerlerin en az ön lisans düzeyinde mesleki teknik öğrenime, teknisyen olarak başvuracakların ise en az ortaöğretim dengi teknik öğrenime sahip olması gerekiyor.

tarim-ve-orman-bakanligindan-yeni-kadro-aciklamasi1.jpg

Başvuru tarihleri için henüz netleşmedi

Personel alımları için başvuru tarihleri ise henüz netleşmiş değil. “Başvuru tarihi en yakın zamanda ilan edilecek” açıklamasını yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bakanlığımız kendisine kadrolu eleman alımı konusunda başvuruları gerekli kurumlara yapıyor ve izinleri alıyor” şeklinde konuştu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çay üreticileri dekara 600 kg olarak belirlenen alım kotasına tepkili. Ancak endişelerin kaynağı yalnızca bu sezona özgü koşullar değil.

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

Bu ay Covid-19 salgının tarımda yarattığı tahribatı tüm yönleriyle ele alan tarlasera’nın Haziran sayısı yine dopdolu.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.