tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

28.2.2020

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yeni kadro açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yeni kadro açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 153 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Ziraat mühendisleri ve uzmanlık alanı tarım olan pek çok yurttaşın Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan uzun zamandır talep ettiği kadro açıklaması geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılı itibariyle bünyesinde toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel istihdam edileceğini duyurdu.

Bakanlığın tarafından yapılacak personel alımlarında en büyük payı ziraat mühendisleri oluşturacak. Buna göre, alınacak 2 bin 153 personelin bin 163’ü mühendislik alanındaki uzmanlar olurken, bunun yanı sıra 790 veteriner hekim, 139 tekniker, 50 teknisyen ve 11 sağlık teknikeri alımı da yapılacak.

Hangi şartlar aranıyor?

Mühendislik kadrosuna başvuracak kişilerin yükseköğrenim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olması şartı aranıyor. Başvuru yapacak teknikerlerin en az ön lisans düzeyinde mesleki teknik öğrenime, teknisyen olarak başvuracakların ise en az ortaöğretim dengi teknik öğrenime sahip olması gerekiyor.

tarim-ve-orman-bakanligindan-yeni-kadro-aciklamasi1.jpg

Başvuru tarihleri için henüz netleşmedi

Personel alımları için başvuru tarihleri ise henüz netleşmiş değil. “Başvuru tarihi en yakın zamanda ilan edilecek” açıklamasını yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bakanlığımız kendisine kadrolu eleman alımı konusunda başvuruları gerekli kurumlara yapıyor ve izinleri alıyor” şeklinde konuştu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Bitki beslemede ağırlaşan maliyetler karşısında üretici desteklerinin yüzde 100 arttırılacağı duyuruldu. Ancak 2020 başına oranla gübre fiyatlarındaki artış da yakında aynı seviyeye ulaşacağa benziyor. Enflasyona dair en iyimser tahminler ise sonbaharı işaret ediyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Sulama yapan üreticilerin Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ödediği hizmet bedelinde sistem değişiyor. Buna göre harcanan su arttıkça yapılan ödeme de katlanarak artacak.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Şubat sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Şubat sayısı okurlarıyla buluştu!

Kapak Konusu sayfalarında tarımda yaygınlaşan dijital teknolojileri inceleyen tarlasera’nın bu ay okurlarına iki de armağanı var.