tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

9.5.2020

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapacağı 2 bin 153 kişilik personel alımı için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Halihazırda kamu kurumlarında çalışanlar ise başvuru yapamayacak.

Uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz Şubat ayında açılan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın duyurduğu yeni personel alımları için kritik hafta yaklaşıyor. Toplam 2 bin 153 kişilik kadro için başvurular 15-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yapılacak personel alımlarında daha önce açıklandığı gibi en geniş kontenjanı bin 163 kişi ile mühendisler oluşturuyor. Ayrıca 790 veteriner hekim, 139 tekniker, 50 teknisyen ve 11 sağlık teknikerinin de istihdam edileceği Bakanlığa başvurular e-Devlet sisteminde bu link üzerinden yapılacak.

Mevzuat değişikliği yapıldı

Başvuru şartlarına dair bugüne kadar yalnızca ilgili kontenjana göre beklenen asgari eğitim durumu belirtilmişti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ise bu şartlara sürpriz bir eklenti yaptı. Yapılan mevzuat değişikliğine göre, halihazırda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, 2020 yılı içinde yapılacak sözleşmeli personel alımlarına başvuramayacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.