tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

11.6.2019

Corteva Agriscience’tan Türkiye lansmanı

corteva-agriscience-tan-turkiye-lansmani.jpg

DuPont Bitki Koruma, Dow AgroSciences ve DuPont Pioneer markalarının bir araya gelmesiyle oluşan ve tamamen tarıma adanmış bir şirket olmasıyla dikkat çeken Corteva AgriscienceTM, “Birlikte Başarının Peşinde” sloganından hareketle Türkiye lansmanına çıkmaya hazırlanıyor.

Dow ve DuPont şirketlerinin ticari faaliyetlerini birleştirme kararı almaları sonucunda her iki grubun tarım faaliyetleri tek bir çatı altında toplandı. Corteva Agriscience TM ismi verilen bu çatı marka, bugün Dow AgroSciences, DuPont Bitki Koruma ve DuPont Pioneer markalarının mirasını taşıyor.

Şimdi, bugüçlü mirası sektör paydaşlarına daha iyi anlatmak için Türkiye lansmanına çıkmaya hazırlanıyor. “Birlikte Başarının Peşinde” sloganıyla yola çıkacak olan Corteva AgriscienceTM ekibi, 60 gün boyunca 16 bin 500 km yol yapacak ve Türkiye’de tarımsal üretimin yoğun olarak yapıldığı 28 şehri ziyaret ederek burada tarıma değer katan iş ortaklarıyla buluşacak.

Başarı hikayeleri kayıt altına alınacak

Türkiye lansmanı ile Corteva AgriscienceTM markasının sektör içerisindeki bilinirliğinin arttırılması ve firmanın hem globalde hem de Türkiye’de tarım sektörü için yaptığı çalışmaların paylaşılması hedefleniyor. Bu kapsamda meyveden sebzeye, tarla bitkilerinden örtü altına kadar Türkiye’nin ismi tarımla anılan bölgeleri ziyaret edilecek. 11 Haziran Salı günü Mardin-Kızıltepe’den başlayacak lansman etkinliğinde 28 şehirde 94 ilçeye uğranacak ve 7 Ağustos Çarşamba günü Adana’da sonlanacak.

Tarım sektörünü zenginleştiren hemen her paydaşa ulaşmayı hedefleyen Corteva AgriscienceTM, üreticilerden zirai bayilere, ziraat odalarından Tarım ve Kredi Kooperatiflerine kadar binlerce kişiyle bir araya gelecek. Lansman rotasında bulunan tüm duraklar, stüdyo şeklinde tasarlanan bir araçla ziyaret edilecek. Böylece Corteva AgriscienceTM iş ortaklığı ile tarıma değer katmış üretici ve bayilerin başarı hikayeleri kayıt altına alınacak.

corteva-agriscience-tan-turkiye-lansmani1.jpg

Tüm paydaşlarla birebir etkileşim

Türkiye lansmanına tüm paydaşlarıyla aralarındaki bağı güçlendirerek Corteva AgriscienceTM markasına dair güncel, doğru ve detaylı bilgilerin paylaşıldığı güzel bir deneyime imza atmak amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Corteva AgriscienceTM Bitki Koruma Pazarlama Müdürü Serhan Emin Avcı, “Corteva AgriscienceTM olarak üreticiler, bayiler ve diğer paydaşlarımızla birebir etkileşim halinde olabileceğimiz, markamızla paydaşlarımız arasında deneyim yaratabileceğimiz bir etkinlik hedefliyoruz” diyor. Lansman rotasını belirlerken tarımsal üretimin yoğun olarak yapıldığı her noktaya ulaşmaya özellikle dikkat ettiklerini söyleyen Avcı, mümkün olduğunca fazla paydaşa en verimli şekilde ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor.

“Verimi arttırmada, mahsulleri korumada üreticinin yanındayız”

“Corteva AgriscienceTM her biri kendi uzmanlığını beraberinde getiren üç tarım liderini; DuPont Bitki Koruma, Dow AgroSciences ve DuPont Pioneer’ı bir araya getirdi. Yenilikçi ve bilim odaklı bu üç şirketten devraldığımız yeteneklerle, tarımın zorluklarına entegre çözümler üretiyoruz.” diyen Avcı, Türkiye lansmanına dair beklentileriyle ilgili şu detayları paylaşıyor: “Corteva AgriscienceTM olarak tarım sektöründeki paydaşlarımıza mahsullerini yetiştirirken gerek tohum gerekse bitki koruma ürünlerimizle verimliliklerini arttırmada ve mahsullerini korumada her zaman yanlarında ve destek olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Aynı zamanda, Corteva AgriscienceTM’ın teknoloji ve yenilik konusundaki liderliğini de paydaşlarımıza net olarak anlatmayı ve hep birlikte başarı üreteceğimiz duygusunu yaşatmayı hedefliyoruz.”

Tarımın geleceği için bugünden sorumluluk alarak, yüksek verimlilik ve sürdürülebilir tarım için çalışmalarını sürdüren Corteva AgriscienceTM, 60 gün sürecek Türkiye lansmanında paydaşlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Tarım sektörüne güç katan tüm iş ortaklarını Corteva AgriscienceTM ile buluşmaya bekliyor.


Yorumlar
  • İsa Gürbüz

    Sayın tarlasera ekibi çalışmalarınızla bizleri bilinçlendirdiğinizden dolayı size müteşekkiriz ancak her halükarda dünya tohum gübre ilaç piyasasının tekeli olmaya çalışan ve bunu başarmış şirketlerin reklamını yapmaktasınız. Sadece Türkiye değil dünya tarımını bile ele geçirmiş ve insanları zehirleyen küresel şeytanlar diye tabir edilen Dupont-pioneer-bayer-monsanto-syngenta şirketlerinin reklamlarını yapmamanızı rica ediyorum bu konuda Soner Yalçın'ın Saklı Seçilmişler kitabını okumanızı tavsiye ederim okuyunca anlayacaksınız ki bu şirketler yüzünden tarımımız mahvoldu lütfen bu konuda tepkinizi koyunuz.

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Domates tarımı göçü tersine çevirdi

Domates tarımı göçü tersine çevirdi

Isparta'nın Deregümü köyünde 15 yıl önce başlayan domates tarımı köyün kaderini baştan aşağı değiştirdi.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

Kazdağları altına feda edilmesin!

Kazdağları altına feda edilmesin!

Bitki örtüsünün yanı sıra su ve oksijen kaynaklarıyla da dünyanın sayılı coğrafyalarından biri olan Kazdağları’nda altın madeni projesine tepkiler büyüyor.

tarlasera Eylül sayısı çıktı!

tarlasera Eylül sayısı çıktı!

AB ve Türkiye’deki tarımsal Ar-Ge politikalarını Kapak Konusu sayfalarında masaya yatıran tarlasera’nın Eylül sayısı yine dopdolu!

Dışı kavun, içi muz!

Dışı kavun, içi muz!

Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde yetişen “bağrıbütün” meyvesi, kavunu benzer görüntüsü ve muzu andıran tadıyla tüketicinin ilgisini çekiyor.