tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

23.6.2017

Bakanlık kadrosu için başvuru süreci başladı

Bakanlık kadrosu için başvuru süreci başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı sözleşmeli personel kadrosu için başvuru süreci başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda açılan 2 bin 58 yeni sözleşmeli personel kadrosu için başvurular bugün başladı. İnternet üzerinden yapılacak tercihler için son tarih 4 Temmuz günü saat 23:59 olarak belirlendi.

Bakanlığa iş başvurusunda bulunacak adayların 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 2016-KPSS Lisans’a girmiş olması ve bu sınavda KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması şartı aranıyor. Açıklanan pozisyonlar için yapılacak tercihler ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapılacak.

Başvuru kılavuzu yayınlandı

Başvuru ücreti olan 15 TL’yi yayınlanan kılavuzda adı geçen bankalardan ya da ÖSYM’nin ilgili web sayfası üzerinden yatırmak mümkün. İnternet üzerinden kredi kartı ya da banka kartı ile yapılan ödemeler için son geçerlilik tarihi ise 5 Temmuz.

Hangi pozisyona, kaç personel alınacak?

İstihdam edilecek 2 bin 58 sözleşmeli personel kadrosu içinde 874 kişilik ziraat mühendisi pozisyonu bulunuyor. 717 veteriner hekimin yanı sıra 328 gıda mühendisi, 96 su ürünleri uzmanı, 33 harita mühendisi ve 10 balıkçılık teknolojisi uzmanı da kadroya girecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.