tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

20.2.2012 16:30:02

Genç ziraatçılar rahatsız!

Geçtiğimiz yıldan bu yana Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Cezayir, Ürdün ve Yemen’de büyük çapta yaşanan ayaklanma ve isyanlara Arap Baharı adı veriliyor. Bu ayaklanmaların sonunda bölge yeniden dizayn edilirken ayaklanmalar ile beraber facebook, twitter gibi sosyal ağlar epey tartışılır olmuştu. Arap Baharı’nda sosyal medya üzerinden insanlar örgütlenmiş ve isyan an be an dünyaya yine sosyal medya üzerinden aktarılmıştı.

Sosyal Medya’nın hayata olan etkisi tartışıladursun sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden örgütlenen Şanlıurfalı Genç Ziraatçılar Platformu üyeleri, ilk toplantılarını yaptı. Toplantıda, Şanlıurfa Ziraat Mühendisler Odası'nın daha etkin olması için odaya katkı sunulması, toprak tahlilleri konusunda yaşanan sorunların halledilmesi, tarım ve hayvancılıkla ilgili organizasyon ve fuarlara katılımın sağlanması için ortak hareket edilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.  Toplantıda ayrıca zaman zaman tüm ziraat mühendislerinin toplanacağı etkinlikler yapılması, odaya yeni üye olacak ziraat mühendislerine gerekli kolaylıkların tanınması, Ziraat Mühendisler Odası'ndan üyelere gelen SMS'lerin yeniden düzenlenmesi, oda bünyesinde kurulması düşünülen komisyonların bir an önce kurulması konusu da masaya yatırıldı.

Görünen o ki tarım sektöründe sosyal medya üzerinden örgütlenerek buluşmalar devam edecek. Akıllara ise tek bir soru geliyor. Meslek odaları yönetim ve başkanlarının bu kadar uzun süre göreve devam ediyor olmasının önüne böyle geçilir mi dersiniz?


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.