tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

17.3.2014 09:53:38

Tarım makineleri için nostalji müzesi

Aydın’ın Söke ilçesinde bulunan Söke Ovası Sulama Birliği’nin bahçesinde, 1950’li yıllardan itibaren kullanılan traktör ve çeşitli tarım aletleri sergilendi. 3 ay önceden başlayan müze hazırlıkları, yöredeki üreticilerin desteğiyle tamamlandı. Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi, atıl durumdaki eski traktör ve tarım makinelerinin yeni nesil üreticilerle buluşturulmasına katkı sağlayan ekipman sahiplerine teşekkür etti. Tarım makinelerindeki teknolojik gelişmelerle bugün önemini yitiren ve tamir için yedek parçası bulunamayan birçok tarım aletinin depolarda, damlarda ya da arazilerin bir köşesinde atıl durumda muhafaza edildiğini söyleyen Özekmekçi, “Birliğimizin başlattığı müze oluşturma çalışmalarına duyarsız kalmayan üreticilerimizin bağışları ile bu sergiyi oluşturduk. Makinelerin üzerlerine kimden bağış yapıldığı, modeli ve kullanıldığı yılları yazarak gelecek nesillere taşınmasını sağladık. Bahçemizin fiziki kapasitesine göre tarım makinesi bağışlarını kabul etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Orman mühendislerin zirai bayilik yetkisi alabilmesi kararına tepki gösteren ziraat mühendisleri “Herkes kendi işini yapmalı” yorumunu yapıyor.

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

İzmir-Torbalı’da üretilen kurutulmuş domatesler, pizzalardan hamburgere kadar dünyanın en popüler yiyeceklerine konuk olarak bir ihracat başarısı sergiliyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.