tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

14.3.2014 09:56:07

Bir ağaç, 6 meyve

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde yaşayan bir öğretmen, bağ evinin bahçesine diktiği ağaca aşılama yaptı. Yaptığı aşılama sonucunda ağaçtan altı farklı çeşit meyve almaya başladı. Öğretmen Celal Bayoğlu, on yıl önce evinin bahçesine bir kayısı fidesi diktiğini, daha sonra şekerpare, zerdali, erkence İzmir Şam türlerinden dört çeşit kayısı aşıladığını söyledi. Ayrıca erik ve şeftali aşılaması yaptığını da ekleyen Bayoğlu, böylelikle bir ağaçtan çok sayıda meyve alabildiğini belirtti. Renk renk açan çiçeklerin bahçesine güzel bir görünüm verdiğini de söyleyen Bayoğlu, bahçesindeki ağacın Mart soğuklarına rağmen çiçek açıp ürün vermeye başladığını da ekledi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

Zirai ilaçlarda kullanılan 9 farklı etken madde daha gelecek yılsonu itibariyle tarımda tamamen yasaklı olacak. Toplam 7 etken madde için ise kısıtlama kararı alındı.