tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

24.2.2014 10:37:47

Zengin tarım işçisine ceza

Tarım sigortası sahiplerinin takibe alan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), lüks semtlerde yaşadığı ve yüksek gelire sahip olduğu halde tarım sigortasından prim ödeyenleri tespit etmeye başladı. Tespit edilen kişilere uyarı mektubu gönderilerek ne iş yaptıkları soruluyor. Gerçekte zengin olmasına rağmen düşük prim ödemek için kendisini “tarım işçisi” olarak gösterip devleti prim ve vergi kaybına uğratan kişiler hakkında cezai işlem başlatılacak. Alo 170 hattına gelen ihbarlar ve şikayetler üzerine tarlada yevmiyi usulüyle düşük ücretlere çalıştırılan tarım işçilerine isteğe bağlı sigorta uygulamasının kötü niyetle kullanıldığı ortaya çıktı ve bu kişiler hakkında cezai süreç başlatıldı.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.