tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

24.2.2014 10:37:47

Zengin tarım işçisine ceza

Tarım sigortası sahiplerinin takibe alan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), lüks semtlerde yaşadığı ve yüksek gelire sahip olduğu halde tarım sigortasından prim ödeyenleri tespit etmeye başladı. Tespit edilen kişilere uyarı mektubu gönderilerek ne iş yaptıkları soruluyor. Gerçekte zengin olmasına rağmen düşük prim ödemek için kendisini “tarım işçisi” olarak gösterip devleti prim ve vergi kaybına uğratan kişiler hakkında cezai işlem başlatılacak. Alo 170 hattına gelen ihbarlar ve şikayetler üzerine tarlada yevmiyi usulüyle düşük ücretlere çalıştırılan tarım işçilerine isteğe bağlı sigorta uygulamasının kötü niyetle kullanıldığı ortaya çıktı ve bu kişiler hakkında cezai süreç başlatıldı.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

Zirai ilaçlarda kullanılan 9 farklı etken madde daha gelecek yılsonu itibariyle tarımda tamamen yasaklı olacak. Toplam 7 etken madde için ise kısıtlama kararı alındı.