tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.12.2013 09:13:09

Gübretaş'ta pay dağıtımı

Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’nin yüzde 300 bedelsiz sermaye artırım talebi sonucunda hak sahiplerine  bedelsiz sermaye artırımıyla ilgili pay dağıtım işlemi yapılıyor. Gübretaş Yönetim Kurulu, Temmuz ayında 83 milyon 500 bin TL olan mevcut sermayenin yüzde 300 artışla 334 milyon TL’ye çıkarılmasıyla ilgili SPK’ya başvurdu. Sermayesi son 5 yılda yüzde bin 384 oranında artan Gübretaş'ın, SPK tarafından 21 Kasım’da onaylanan yüzde 300 bedelsiz sermaye artırım talebi tescil ve ilan işlemleri 5 Aralık tarihinde tamamlandı. 250 milyon 500 bin TL olan artırılacak sermaye tutarının tamamı, şirketin iç kaynaklarından karşılanacak. Şirket, çıkarılmış sermayesinin bedelsiz artırılmasına ilişkin pay dağıtım işlemlerine 6 Aralık itibarıyla başlıyor. Sermaye artırımıyla ilgili bir açıklama yapan Gübretaş Genel Müdürü Osman Balta, “2008 yılı Ekim ayında 22,5 milyon TL olan sermayemiz ilgili dönemdeki bedelsiz sermaye artışıyla 83,5 milyon TL’ye yükseltilmişti. Özellikle 2008 sonrasında yurtiçi ve yurtdışındaki yatırımlarıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri haline gelen Gübretaş, bu sene sermayesini yine iç kaynaklardan ve bedelsiz olarak 334 milyon TL’ye çıkartarak, son 5 yıl içerisinde toplam yüzde 1384 oranında artırmış oldu” diyor. Bu durumun, son yıllarda istikrarlı bir büyüme çizgisi yakalayan Gübretaş'ın yüksek oranda kâr elde ettiğinin ve yatırımcısından talep etmeden, ilave kaynak üretebildiğinin göstergesi olduğunu belirten Balta, “Türkiye ekonomisindeki yükselişe paralel olarak, şirketimiz de büyümesini sürdürüyor. Gübretaş, finans dünyası için de katma değerler üreterek, yatırımcısını memnun etmeye devam edecektir” şeklinde konuşuyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Mersin-Erdemli’de sebzecilikten turfanda bodur elma yetiştiriciliğine yönelen üreticiler hem erkenci hem de kaliteli ürün elde etmenin avantajını yaşıyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.