tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.6.2018

Dört şeker fabrikasının satışı onaylandı

Dört şeker fabrikasının satışı onaylandı

Özelleştirilmesi kararlaştırılan ve ihalesi yapılan şeker fabrikalarından dördünün daha satışı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla onaylandı.

Şubat ayında alınan kararla özelleştirilme süreci başlatılan 14 şeker fabrikasından 4’ünün özel sektöre devrinde son aşamaya gelindi. Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından satışı onaylanan fabrikalar arasında Türkiye’nin ilk şeker üretim tesisi olarak tarihi öneme sahip olan Alpullu Şeker Fabrikası da bulunuyor.

Türkşeker’e ait Elbistan, Alpullu, Muş ve Burdur Şeker Fabrikalarının satışına ÖYK onay verildiğini belirten karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Burdur Şeker Fabrikası 487 milyon TL ile Erser Grup, Elbistan Şeker Fabrikası 297 milyon TL ile Mutlucan, Muş Şeker Fabrikası 230 milyon TL ile MBD İnşaat/Öz Er-Ka İnşaat, Alpullu Şeker Fabrikası 150 milyon TL bedelle Binbirgıda firmalarına satılacak.

Geçtiğimiz ay içinde Ilgın, Turhal, Yozgat, Çorum, Bor ve Kırşehir Şeker Fabrikalarının satışına onay verilmişti.  Özelleştirme kapsamına alınan ve ihalesi yapılan diğer tesisler arasında ise Erzurum, Erzincan, Kastamonu ve Afyon Şeker Fabrikaları bulunuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.