tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.8.2016

İlk tarım üniversitesi öğrencilerini arıyor

İlk tarım üniversitesi öğrencilerini arıyor

Alanında Türkiye’nin ilk örneği olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi bu yıl ilk öğrencilerini kabul etmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin tarım özelinde eğitim verecek ilk yükseköğretim kurumu olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde (KGTÜ) tanıtım günleri 18 Temmuz’da başlıyor. KGTÜ ilk eğitim yılına toplam 70 kişilik öğrenci kontenjanıyla hazırlanıyor.

Bölüm seçimi sonradan yapılıyor

Üniversitenin Tarım ve Doğa Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinden birine yerleşen öğrenciler, bölüm seçimlerini ise iki yıl içinde kendi tercihleri doğrultusunda yapabilecek. Bu bölümlerin sırasıyla 20, 20 ve 30’ar öğrenci kontenjanına sahip olduğu belirtiliyor.

Tarım bilimlerine özel programlar

KGTÜ’de Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Gıda Mühendisliği ve Biyomühendislik gibi modern tarım bilimlerine yönelik bölümler dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Ekonomi, Uluslararası İşletmecilik ve Ekonomi gibi tarım sektörü için önemli yeri bulunan diğer uzmanlıklara dair bölümler de bulunuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.