tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

29.2.2012 13:08:29

Hal’lere bir haller oldu

Bayrampaşa ve Ataşehir Hal’inden ürün alan nakliye esnafı isyanda. Hal giriş ücretlerinin yüzde 100'e varan zamlara ulaşması esnafın protestosuna neden oldu. Giriş ücretleri konusunda İSPART geri adım atacak mı merak ediliyor.

İstanbul’daki sebze ve meyve hallerinde yarından itibaren İSPARK tarafından uygulanacak zamlar hale ürün almaya gelen nakliyeci esnafın tepkisine neden oldu. Esnaf olayı protesto etmek için bu sabah hal girişini kapattı. Zammın çok yüksek olduğunu iddia eden ve bazı araçların hale günde birçok kez giriş çıkış yaptığını belirten esnaflar, İSPARK ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştüklerini ancak sonuç alamadıklarını söyledi. Nakliyeciler, zamların bu hallerden mal almaya gelen küçük esnaf ve nakliyeciyi zor durumda bıraktığını ifade ediyor.

İstanbul Meyve Sebze Komisyoncu ve Tüccarları Derneği (İMESKOM) Başkanı Burhan Er, hal giriş fiyatlarına yapılan zammın yüzde 100’e vardığına dikkat çekerek “Daha önce binek araçla giren kişi 1 saat için 3.5 lira öderken şimdi bu ücret 7 liraya çıktı. Alınan ücretler de araca göre değişiyor. Kamyonetler 10-15 lira büyük arabalar 20-30 lira ücret veriyor. Kişi kimi zaman birkaç kez hale girip çıkmak zorunda kalıyor. Bu durum ciddi bir masraf oluşturuyor” dedi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Mersin-Erdemli’de sebzecilikten turfanda bodur elma yetiştiriciliğine yönelen üreticiler hem erkenci hem de kaliteli ürün elde etmenin avantajını yaşıyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.