tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

5.6.2014 08:12:45

Türkiye’nin ilk ‘Tıbbi Bitkiler Bahçesi’

Türkiye’nin ilk ve tek ‘Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ Zeytinburnu Belediyesi tarafından 14 bin metrekarelik bir alanda kuruldu. Bahçede, 800’den fazla tıbbi bitki türü yetiştiriliyor. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, doğal tedavi yöntemlerini araştırmak üzere kurulan bahçede, ekinezyadan oğul otuna, avokadodan kahveye kadar 800’den fazla tıbbi bitki türünün yetiştirildiği ve bahçede bir de sağlık araştırma merkezinin bulunduğu belirtildi. Türkiye’nin ‘doğal tohum bankası’ olarak da adlandırılan bahçede, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından klinik çalışmaları tamamlanmış ve etkinlikleri bilimsel olarak kanıtlanmış 300 bitkiden 100’ü yetiştiriliyor. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, tropikal bölgelerde yetişen bitkiler için de bahçede özel bir sera kurduklarını söyleyerek, “Burada dünyanın dört bir yanından getirilmiş bitkileri yetiştiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.