tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

28.3.2014 09:27:10

Isparta’nın yeni gözdesi ahududu

Isparta İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülecek proje ile Isparta’da ahududu fidanı dikimine başlandı. Tarımsal Hizmetler Müdürü Faruk Cingiz, 2014 yılı içerisinde 100 dekarlık alanda 90 bin fidan dikimi yapacaklarını söyledi. Ispartalı üreticilere yeni bir alternatif ürün sunmak amacıyla başlatılan projeyle, ahududu yetiştiriciliğinde dekar başına 800 kg ile 2 ton arasında verim alınması ve böylece üreticilere yeni bir gelir imkanı sunulması hedefleniyor. Deregümü Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Haymanalı, üretici olarak mutlu olduklarını ifade etti. Deregümü Köyü’nde genelde domates ve kesme çiçek üretimi başta olmak üzere modern örtü altı üretim yapıldığını söyleyen Haymanalı, ahududu üretiminin de buna alternatif olarak ek gelir sağlanmasının üreticiler açısından iyi faydalı olacağını söyledi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.