tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.3.2014 08:36:46

Zirai mücadelede moleküler teknikler

Tarımdaki biyoteknolojik ilerlemeleri takip etmek ve uygulamaya koymak amacıyla hazırlanan moleküler biyoloji eğitim projesi kapsamında, Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü laboratuvarlarında 4 biyoakademi eğitmeni gözetiminde teknik elemanlara Teorik ve Uygulamalı Moleküler Biyoloji Eğitimi verildi. Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen proje için Biyans Biyolojik Ürünler Ar-Ge şirketi tarafından verilen eğitim süresince, DNA izolasyonu, PCR yapılması, PCR örneklerinin klonlanması, mikropipet kullanımı, bakteri ekimi, jel elektroforezi yüklemesi ve primer tasarımı teknikleri uygulamalı olarak gösterildi.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Orman mühendislerin zirai bayilik yetkisi alabilmesi kararına tepki gösteren ziraat mühendisleri “Herkes kendi işini yapmalı” yorumunu yapıyor.

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

İzmir-Torbalı’da üretilen kurutulmuş domatesler, pizzalardan hamburgere kadar dünyanın en popüler yiyeceklerine konuk olarak bir ihracat başarısı sergiliyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.