tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.12.2013 09:26:18

Fındık aklandı!

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB), Türkiye'den ithal edilen fındıkta aflatoksin bulunduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu bildiriyor. Avrupa Çiftçiler ve Tarım Ürünleri Birliği (COPA-COGECA), bu ürünlerde aflatoksin olup olmadığının kontrol edilmesi için Avrupa Komisyonu'ndan talepte bulundu. Bu talebe neden olan da İspanya Tarım Ürünleri Kooperatifleri Birliği'nin başvurusu olarak kayda geçti. Ancak KFMİB, bu konuda herhangi bir olumsuz bildirim bulunmadığını belirtiyor. Fındığı aklayan bu bildirime rağmen, konu Ekonomi Bakanlığı'na intikal ettirildi. Sorunun araştırması sonucu oluşturulan raporda, AB’ye yönelik fındık ihracatını olumsuz etkileyecek bir sorunla karşılaşılmadığı belirtiliyor.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

Zirai ilaçlarda kullanılan 9 farklı etken madde daha gelecek yılsonu itibariyle tarımda tamamen yasaklı olacak. Toplam 7 etken madde için ise kısıtlama kararı alındı.

tarlasera Ağustos sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Ağustos sayısı okurlarıyla buluştu!

Kapak Konusu sayfalarında biyoenerjiyi tarımın gözünden inceleyen Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısını da okurlarına armağan ediyor.