tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.11.2013 08:14:00

Hedef 19,3 milyar dolar

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri  İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ünlü; ihracat hedefini 13,7 milyar dolardan 19,3 milyar dolara çıkarttıklarını açıkladı. Ünlü, yazılı açıklamasında, Türkiye'deki tüm üreticilerin ortak sorununun enerji fiyatları olduğunu belirterek, enerji ithalatının ihracat ile dengelenmesi gerektiğini ifade etti. Ünlü, bu kararın Antalya'da düzenlenen 2023 İhracat Stratejisi Çalıştayı'nda alındığını ifade etti. Ortadoğu'daki siyasi gelişmelerin sektörün ihracatını bir süre olumsuz etkilediğini belirten Ünlü, bölgedeki krizi karlılığa dönüştürmeyi başardıklarını kaydetti.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Kapıları 9 yıldır kapalı olan Çarşamba Şeker Fabrikası, bu yıl yeniden bölgedeki şekerpancarı üretiminin adresi olmaya hazırlanıyor.

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

Narenciyede ülkeler arası yaklaşım farkını inceleyen tarlasera bu ay da dopdolu içeriğiyle farklı bir dergi deneyimi sunuyor.

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Ekonomik krizle boğuşan Brezilya’da imdada tarım yetişti. Soya fasulyesinde artan ithalat talebi için ülkede 2022 mahsulünün bir kısmı şimdiden satıldı.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.