tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.10.2013 11:56:58

Vilmorin: köklü ve genç

Dünyanın en eski tohumculuk firmalarından biri olan Vilmorin, 270. yıldönümümde görsel kimliğini yeniledi. 1743 yılından bu yana taşıdığı ve beslediği kurumsal değerler, küresel ölçekte bir firma olan Vilmorin’in kimliğini oluşturuyor. “Yüreklilik”, “yakınlık” ve “uzmanlık” olarak ortaya çıkan bu kurumsal değerler; Vilmorin’in yeni görsel kimliği ile birleşiyor. Bu kimliğin sloganı ise “Seed Generation”. Tarihsel kimliğinden ve değerlerinden ödün vermeyen Vilmorin’in logosu yeni bir enerjinin habercisi. 1964 yılından bu yana kullanılan ve marka bilinirliği olan logo, daha dinamik görsel öğelerin eklenmesiyle güçlendirildi. Logodaki kıvrımlı eliptik hatlar, toprağa atılan tohumların saçılmasından ilham alıyor. Bu grafik anlatım, yüksek kaliteli tohumların küresel ölçekte yayılmasını ön plana çıkarıyor. “Seed Generation” ise markanın stratejik vizyonunu yansıtıyor. Tohum anlamın gelen “seed” kelimesi, markanın uzmanlık alanını ifade ederken; nesil anlamına gelen “generation” markaya hayat veren profesyonellerden yola çıkarak firmanın insani boyutuna işaret ediyor. İngilizcenin tercih edilmesi ise Vilmorin’in uluslararası boyutunun altını çiziyor. Yeni görsel kimliği, Vilmorin’in köklü ama genç bir marka olduğunu gösteriyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.