tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

4.3.2013 08:07:29

Yalova'da 5 proje

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında Yalova ilinde 5 projeye yüzde 50 hibe verecek. Yalova Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selim Karahan, yüzde 50 hibe destekli tarıma dayalı 5 adet projenin Bakanlıkça onaylandığını duyurdu. Destekleme Programı kapsamında yapılan müracaatlardan “Zeytinyağı Tesisi Kapasite Artırım Projesi”, “Et-Se Et İşleme ve Paketleme Tesisi Projesi", "Soğuk Hava Deposu Projesi”, “Tohum İşleme ve Paketleme Tesisi Projesi”, “535 Başlık Süt Verimine Yönelik Koyun Yetiştiriciliği Projesi” onaylandı. Buna göre, kabul edilen proje sahipleri ile Hibe Sözleşmesi Protokolü imzalanacak. Yatırımcıların projelerini en geç 1 Aralık tarihine kadar tamamlaması gerekiyor. 2006 yılından bu yana uygulanan Program kapsamında Yalova genelinde bu güne kadar 24 projenin desteklendiğini belirten Karahan, "Bu projelerle 220 kişiye istihdam sağlandı. Yatırımlar için 4 milyon 130 bin lira hibe ödemesi gerçekleştirildi. Uygulanacak olan 5 proje ile birlikte ilimizde uygulanan proje sayısı 29'a çıkacak. İstihdam 43 artışla 263 olacak, hibe ödemesi 1 milyon 165 bin lira artışla 5 milyon 295 bin lira olacak” şeklinde konuşuyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Araştırmacılar, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’de fındık tarımını Batı Karadeniz’e ya da yüksek rakımlı bölgelere doğru kaymak zorunda bırakacağını söylüyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Düşük yağış oranları nedeniyle son 91 yılın en kurak dönemini yaşayan Trakya’da tarım arazilerindeki kayıplar ciddi boyuta ulaştı.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.