tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

27.11.2012 11:01:11

Sertifikalı tohum destekle ödüllendiriliyor

Yeni tarımsal destekleme ödemeleri açıklandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre desteklemeler 55 bin 41 üretici ile 21 yetkilendirilmiş tohumculuk kuruluşunu kapsıyor. Toplamda 68 milyon 578 bin lira olarak açıklanan ödemelerin Kasım ayının sonunda üreticilere ulaşacağı bildiriliyor.

Destek kapsamına giren ürün grupları arasında tahıl ve baklagiller ise başı çekiyor. 29 bin 236 tahıl ve baklagiller üreticisine toplam 40 milyon 400 bin liralık destek öngörülüyor. Bunu 7 bin 399 üreticiye 9 milyon 429 bin lira destek alacak olan yağlık bitkiler üreticileri takip ediyor.

Sertifikalı tohum kullanan üreticilerden desteklerden payını alacak. Bu bağlamda 18 bin 406 üreticinin de 14 milyon 602 bin lira destek alacağı belirtiliyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.