tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

10.8.2012 11:40:15

Antalya da Çiçekleniyor

Türkiye'nin tarım ve turizm başkenti olan Antalya'da sebze ve meyvelerin oluşturduğu hanedana bir üye daha geliyor. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin girişimi, Mersin Ticaret Odası'nın işbirliği ve Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ile Antalya'da süs bitkileri ve bahçeciliği geliştirmeyi hedefleyen projelere hazırlanıyor.

Birlik, 2016 yılında Antalya'da gerçekleştirilecek olan ''Çiçek ve Çocuk'' başlıklı Dünya Botanik Fuarı öncesi bölgenin ürün çeşitlerinin geliştirilmesi ve ihracat alanlarının artırılmasını hedefliyor. 16 firmanın katılımıyla ortaya konulacak projeler toplam 36 ayı kapsayacak.

Öte yandan Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, tarım sektöründe çalışanların yüksek gelire sahip olduklarını ve sera alanlarına yakın ikamet ettiklerini belirterek, "Bu yüzden vasıfsız işgücü bulmakta zorlanıyoruz. Bunun temel nedeni ise devletin yeşil kart uygulaması. Yeşil kartını kaybetmek istemeyenler bu işe yanaşmayabiliyor" yorumunu yapıyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Araştırmacılar, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’de fındık tarımını Batı Karadeniz’e ya da yüksek rakımlı bölgelere doğru kaymak zorunda bırakacağını söylüyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Düşük yağış oranları nedeniyle son 91 yılın en kurak dönemini yaşayan Trakya’da tarım arazilerindeki kayıplar ciddi boyuta ulaştı.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.