tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

11.06.2024

Buğday mitingi düzenlenecek

CHP, buğday mitingi düzenleyecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sasalı Kent Ormanında düzenlenen 12’nci Geleneksel Keşkek Günü programındaki konuşmasında, önümüzdeki Cuma günü buğday üreticisinin sesini duymak, Türkiye’ye duyurmak için Tekirdağ’da Buğday Mitingi yapacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’de Bayraklı Kulalılar Derneği’nce Sasalı Kent Ormanında düzenlenen 12'nci Geleneksel Keşkek Günü programına katıldı. Programda yaptığı konuşmada, mağdur kesimlerin sesini duyurmak için gerçekleştirdikleri mitingleri buğday üreticileri için sürdüreceklerini vurguladı. Özel, “Bugün buraya 12’nci Geleneksel Keşkek Festivali’ni yapmaya geldik. Şunu bilmek lazım. Ne Türkiye’de işler o kadar yolunda gidiyor ne de geleceğe o kadar umutla bakabilen insanlar var. Keşkek, buğdaydan yapılır. Buğday hepimizin en temel beslenme aracı. Beslenmedeki en önemli öğelerden bir tanesi olan ekmeğimizi yaptığımız, geleneksel ürünlerde hep kullandığımız temel besin maddemiz. Ama bunu bir de üretenler var. Adana’dan Trakya’ya kadar, hele hele İç Anadolu’da, Ege’nin önemli bir kısmında buğday tarımı yapılıyor. Geçen sene buğday 8 lira 25 kuruştu. Geçen seneden bu seneye hepiniz biliyorsunuz, bütün girdiler yüzde 100 arttı. Ama buğday fiyatı sadece yüzde 12 artışla 9 lira 25 kuruş oldu” dedi.

“14 Haziran’da Tekirdağ’dayız”

Adana ziyaretinde de üreticilerin büyük isyanda bulunduklarını hatırlatan Özel, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Şimdi buradan ilan ediyorum. Bu 9 lira 25 kuruşluk fiyat, üreticiyi perişan ediyor. İsyan büyük ve 14 Haziran Cuma günü CHP olarak buğday üreticisinin sesini duymak, Türkiye’ye duyurmak için hep birlikte Tekirdağ’a gidiyoruz. Buğday Mitingi yapıyoruz. Çay üreticisi perişanız dedi, Rize’ye koştuk. Rize’de bu mitingi yaptık. Şimdi buğday üreticisi isyan ediyor. Tekirdağ’da onlarla birlikte bir miting yapacağız.”


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.