tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

18.8.2020

Corteva Agriscience’tan online tarla günü

Corteva Agriscience’tan online tarla günü

Corteva AgriscienceTM’ın Ayçiçeği Online Tarla Günü ziyarete açıldı. Sanal tura katılan ziyaretçiler, Corteva Agriscience’ın Pioneer ayçiçeği tohum çeşitlerini görüntüleyip çeşitler hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliyor.

Tarla bitkisi tohumculuğunda öncü markalardan olan Pioneer®’ın gerçekleştirdiği Ayçiçeği Online Tarla Günü tüm üreticilerin ve tarım sektörü paydaşlarının hizmetine açıldı. 360 derece sanal tur imkanı sunan “Online tarla günü” deneyimi, tüm ziyaretçilere Pioneer’ın ayçiçeği çeşitlerinin ekili olduğu arazilerde gezintiye çıkma ve çeşitlerin özelliklerini yakından tanıma olanağı sağlıyor.

Nasıl ziyaret ediliyor?

Pioneer’ın Clearfield Plus® ve Clearfield® teknolojilerine sahip P64LP130 ve P64LC108 çeşitleriyle birlikte P64LL134 çeşidinin sergilendiği Ayçiçeği Online Tarla Günü’ne katılmak ve bulundukları yerden ayçiçeği arazilerinde sanal bir tur gerçekleştirmek isteyenlerin yalnızca bu linke tıklamaları yeterli.

Özel bir çekim tekniği ve donanım ile hazırlanan Online Tarla Günü için ilgili çeşitlerin tanıtıldığı alanların çok sayıda kaydı oluşturuldu ve yine özel bir yazılım aracılığıyla bu kayıtlar birleştirildi. Tarla Günü’nü ziyaret eden katılımcılar tüm çeşit alanlarını detaylı bir şekilde ve 360 derece görüntüleyebiliyor.

corteva-agriscience-dan-turkiye-nin-ilk-online-tarla-gunu3.jpg

Çeşitlere dair her şey bu tarla gününde

Ziyaretçiler, sayfanın girişinde bulunan “Online tarla gününe başla” ikonuna tıkladıktan sonra numaralarla belirtilen yönlendirme oklarını takip ederek çeşit alanlarını gezebiliyor. Alanı sağ-sol ve yukarı-aşağı hareket ettirerek 360 derece görüntü deneyimi yaşamak ve incelemek istenilen noktayı ekranda büyütebilmek mümkün. Ayrıca alan içindeki bilgi ve video ikonlarına tıklayarak tur için özel olarak hazırlanmış video, fotoğraf ve metinlerle çeşitlere dair tüm bilgilere ulaşılabiliyor. Pioneer’ın Trakya bölgesinde yüksek performans sergileyen ayçiçeği çeşitlerini tanıtacağı bir sonraki online tarla günü de yakın zamanda ziyaretçilere açılacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

Bu ay Covid-19 salgının tarımda yarattığı tahribatı tüm yönleriyle ele alan tarlasera’nın Haziran sayısı yine dopdolu.

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çay üreticileri dekara 600 kg olarak belirlenen alım kotasına tepkili. Ancak endişelerin kaynağı yalnızca bu sezona özgü koşullar değil.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.