tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.5.2020

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera-mayis-sayisi-cikti1.jpg

Kapak Konusu sayfalarını Covid-19 atmosferinde üreticilerin taleplerine ayıran Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ay Koruma&Besleme ekinin yeni sayısını da okurlarıyla buluşturuyor.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde en büyük fedakarlık gösteren meslek grupları arasında tarım sektörü çalışanları geliyor. Onlar tarlada, serada ya da bahçede ara vermeden çalışmaya devam ediyor, ve büyük bir gayretle üretimlerini sürdürüyorlar. Haklı olarak bazı talepleri de var.

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera geçen ay Kapak Konusu sayfalarında Covid-19 sürecinin tarım sektörüne ilk etkilerini anlatmış ve olası senaryolar üzerinde durmuştu. Mayıs sayısında ise tarımsal üretimin kesintiye uğramaması adına ülkelerin hayata geçirdiği uygulamaları anlattı ve ardından sözü tarımın en önemli paydaşlarına, yani üreticilere bıraktı.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti2.jpg

Tarıma dair söylenenler ne kadar doğru?

Bu sürecin hepimize gösterdiği bir diğer şey ise doğru bilginin önemi oldu. Gerek virüse gerekse tarım başta olmak üzere pek çok konuya dair yanlış yönlendirmelerin dolaşımda olduğu bir gerçek. Bu anlamda, geçtiğimiz Kasım ayında ele aldığımız “tarımsal okur-yazarlık” meselesi, tam da bu yüzden büyük önem taşıyor. Peki uzmanlık alanlar tarım olmayanların bu alanda yaydıkları bilgiler ne kadar doğru? tarlasera Detay sayfalarında bunun cevabını arıyor.

Bu ay başka neler var?

Her şeye karşın ilkbaharın yürüyüşü durdurulamıyor! Böylece doğa hareketlenmeye ve tarımsal hayat da hızlanmaya devam ediyor. tarlasera da bu ay ele aldığı konularla bu canlanmaya eşlik ediyor. Şeftali piyasası, dilimlenmiş kavun ve karpuz pazarı, açık tarlada aşılı fide kullanımı, tıbbi ve aromatik bitkilerin tarımdaki potansiyeli, incirin köklü tarihi ve çok daha fazlasını Dosya ve Detay sayfalarımızda bulacaksınız.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti3.jpg

Ayrıca Mayıs aylarının değişilmezi olan Koruma&Besleme’nin yeni sayısı da tarlasera okurlarıyla buluşuyor. Bitki koruma ve besleme sektörlerine dair yeni gelişmelere, trendlere ve uzman görüşlerine yer verilen Koruma&Besleme ekimizin sayfalarını ilgiyle çevireceğinizi düşünüyoruz.

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Nisan ayı itibariyle artık Dergilik uygulaması üzerinden indirilerek dijital olarak da okunabiliyor. Mayıs sayımızın dijital versiyonunu okumak için Dergilik uygulamasını telefonunuza indirip bu linkten tarlasera’ya ulaşmanız yeterli.

tarlasera’nın Mayıs sayısını satın almak için ise şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak. Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
  • Süleyman doğan

    Dergilikten koruma&beslenme ekine ulaşamıyorum. Ek e nasıl ulaşabilirim

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Orman mühendislerin zirai bayilik yetkisi alabilmesi kararına tepki gösteren ziraat mühendisleri “Herkes kendi işini yapmalı” yorumunu yapıyor.

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

İzmir-Torbalı’da üretilen kurutulmuş domatesler, pizzalardan hamburgere kadar dünyanın en popüler yiyeceklerine konuk olarak bir ihracat başarısı sergiliyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.