tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

22.2.2020

Tarımsal destek ödemeleri başladı

Tarımsal destek ödemeleri başladı

Dün başlayan tarımsal destek ödemelerinin tamamı 6 Mart tarihine kadar üreticilere ulaştırılmış olacak.

2020 yılı tarımsal destek ödemeleri dün itibariyle üreticilerin hesaplarına yatırılmaya başladı. Kırsal kalkınma, lisanslı depoculuk ve hububat için yapılacak ödemeleri de içeren toplam 2 milyar 674 milyon TL tutarındaki desteklerin içinde en önemli payı ise mazot ve gübre destekleri oluşturuyor.

Kimlik numarasına göre belirleniyor

58 ilde 1 milyon 401 bin 138 kişinin yararlanacağı mazot/gübre desteği yeni sezonda 2 milyar 334 milyon TL olarak belirlendi. Kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olan üreticiler desteklere dün itibariyle ulaşmaya başladı. Kimlik numarasının son hanesi 4 ve 6 olanlara 28 Şubat, 8 olanlara ise 6 Mart tarihinde ödemeler yapılacak.

Tek seferde ödenecek olan hububat, kırsal kalkınma ve lisanslı depoculuk destekleri de dün 18:00 itibariyle hesaplara yatmaya başladı. Buna göre 4 ilde toplam 138 milyon 224 bin 945 TL hububat desteği, 19 ilde de toplam 12 milyon 396 bin 941 TL lisanslı depoculuk desteği, 10 ilde de toplam 5 milyon 275 bin 406 TL kırsal kalkınma desteği verilecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çay üreticileri dekara 600 kg olarak belirlenen alım kotasına tepkili. Ancak endişelerin kaynağı yalnızca bu sezona özgü koşullar değil.

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

Bu ay Covid-19 salgının tarımda yarattığı tahribatı tüm yönleriyle ele alan tarlasera’nın Haziran sayısı yine dopdolu.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.