tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.7.2019

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bugün yayımlanan kararla görevden alma ve yeni atamaların gerçekleştiği Bakanlıklar arasında Tarım ve Orman Bakanlığı da bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yönetici kadrolarında değişime gidilmesini öngören Cumhurbaşkanlığı Kararı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Görevine son verilenler arasında Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kurumlarda genel müdür yardımcısı olarak görev yapan isimlerin yoğun olması dikkat çekiyor.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan “Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar”a göre Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Necati Tulgar, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik ve Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Güven görevlerinden alındı.

Geçtiğimiz Şubat ayında görevi fiilen sona eren Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk da resmi olarak görevden alınanlar arasında. Görevden uzaklaştırılan diğer isimler ise Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gözükara, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akbaş ve Meteoroloji Genel Müdür Yardımcıları Ali Karataş ve Mustafa Yıldırım.

Karara göre Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolarında yeni görevlere atanan isimler de belirlendi. Mustafa Çelik Meteoroloji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı’na atanırken, Süleyman Okcu ise aynı kuruma 1. Hukuk Müşaviri olarak atandı..  


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.