tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.4.2019

tarlasera Nisan sayısı çıktı!

tarlasera-nisan-sayisi-cikti1.jpg

Yetkin ve kazançlı bir tarımın koşulu olan sayısal okuryazarlık konusunu kapağına taşıyan tarlasera, bu ay tarlasera Çocuk ekiyle birlikte okurlarıyla buluştu.

Bilgi ve iletişim teknolojileriyle iç içe geçen hayatımız bize bazı yetkinliklere sahip olma zorunluluğu da getiriyor. Sayısal okuryazarlık bu yetkinliklerden belki de en önemlisi. Bu durum tarım sektörü için daha geçerli. Çünkü tüm ekonomilerinin dayalı olduğu tarımsal üretimde en ufak bir yanlış bilgiden kaynaklanacak hata, sezon boyu verilen emeğin çöpe gitmesine yol açabiliyor.

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera bu konuda üreticilere kapsamlı bir yol haritası oluşturabilmek amacıyla bu ayki Kapak Konusu sayfalarımızı sayısal tarım okuryazarlığına ayırdı. Bunu yaparken dijital dünyanın sunduğu avantajların yanında tehlikelerin de olduğuna dikkat çekti.

tarlasera-nisan-sayisi-cikti3.jpg

2018 Aralık’ta çıkan yüzüncü sayısıyla birlikte üç bölümden oluşan Yazı Dizisi ile Türkiye’nin köklü tarım kooperatiflerinden Tariş, Fiskobirlik ve Çukobirlik’in tarihini anlatan tarlasera, Nisan sayısı itibariyle bu kez tarımsal kooperatifçiliğin dönüştürücü etkisini farklı bir açıdan inceliyor. Fransa’nın en genç üretici kooperatiflerinden Agrial’in öyküsünü anlattığımız Detay haberimizi beğenerek okuyacaksınız.

tarlasera'da bu ay başka neler var?

Tarımda nanoteknoloji havanın, suyun ve toprağın karşı karşıya olduğu risklere karşı en önemli kozlardan biri. Bunun en önemli araçlarından bir olan nanogübreler tarlasera’nın Nisan sayısında mercek alınıyor. Narenciye ve sert çekirdeklilerde bu yıl üreticileri zorlayan meyve sinekleri ile mücadele, yazlık sebzelerde tarla bakımı ve son dönemin en popüler ürünlerden vasabi de Detay sayfalarımızda inceleniyor.

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu Rotam Türkiye ve Ortadoğu Ülkelerinden Sorumlu Ticaret ve Pazarlama Müdürü Murat Dobooğlu. Tarımda başarının sırrının Ar-Ge ve yetenekli ekipler olduğunu söyleyen Dobooğlu’ya yaptığımız bu keyifli söyleşiyi kaçırmayın deriz!

tarlasera-nisan-sayisi-cikti2.jpg

tarlasera'nın bu ay okurlarına iki de hediyesi var. Buğdayda hastalık, zararlı ve yabancı ot mücadelesi Cep Kitapçığını derginizle birlikte ücretsiz edinebilirsiniz. Nisan sayılarımızın geleneksel hediyesi olan tarlasera çocuk’un yeni sayısı da bu ay tüm çocuk okurlarımıza hediye. Şimdiden her birinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz ve her birine parlak bir gelecek diliyoruz!

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Nisan sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.