tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

7.2.2017

Bakanlıkta kim kadrolu kim sözleşmeli?

Bakanlıkta kim kadrolu kim sözleşmeli?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personelinin 4’te 3’ü kadrolu iken bunların yüzde 27’si ise ziraat mühendisleri oluşturuyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı güncel personel bilgilerini kamuoyuyla paylaştı. Toplam personelin yüzde 77’sinin memur kadrosunda yer aldığı Bakanlıkta ziraat mühendisleri ise çoğunluğu oluşturuyor.

Personelin 4’te 3’ü kadrolu

Açıklanan rakamlara göre 23 Aralık 2016 tarihi itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  bünyesinde toplam 57 bin 175 personel görev yapıyor. Bunun 44 bin 157’si kadrolu, 2 bin 36’sı ise sözleşmeli statüsünde. İşçi statüsündeki personel sayısı 10 bin 622.

41 bin kişi taşrada görev yapıyor

Bakanlık kadrolarında uzmanlık alanına göre ziraat mühendisleri yüzde 27 ile ilk sırada geliyor. Toplam 15 bin 471 ziraat mühendisinin çalıştığı Bakanlıkta 8 bin 159 veteriner hekim, 4 bin 876 teknikerin yanı sıra 2 bin 252 de gıda mühendisi bulunuyor. Bakanlığın merkez teşkilatında çalışanların sayısı 3 bin 324 iken taşra teşkilatında görev yapan personelin sayısı ise 41 bini buluyor.

Görevden almalar yaşandı

Bakanlık Mart ayında 550’si ziraat mühendisi olmak üzere bin 667 personel alınacağını duyurmuştu. 15 Temmuz sonrası yapılan operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü Bakanlık olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görevden alınan personelin sayısı ise 800’e yaklaşmıştı. Temmuz ayında ise 3071 yeni personele ihtiyaç olduğu duyurulmuştu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Goji berry hayatını değiştirdi

Goji berry hayatını değiştirdi

10 yıl önce tanıştığı goji berry meyvesinin yetiştiriciliğini öğrenen Ayten Çot, bugün Avrupa ülkelerine yaptığı ihracatla adından söz ettiriyor.

Soğanda ya ihracat ya iflas!

Soğanda ya ihracat ya iflas!

İhracata getirilen ön izin zorunluluğunu karşı Çorum’da toplanan soğan üreticileri tonlarca ürünün ellerinde kaldığını söylüyor.

İspanya’da zeytin üreticileri sokağa indi

İspanya’da zeytin üreticileri sokağa indi

Avrupa’yı saran üretici eylemleri bu kez de İspanya’ya sıçradı. Hükümet politikalarına tepki gösteren üreticiler, ABD’nin getirdiği vergi tarifelerinin kaldırılmasını talep ediyor.

tarlasera Şubat sayısı çıktı!

tarlasera Şubat sayısı çıktı!

Sözleşmeli üretim modelleri ve Türkiye’deki uygulamalarını masaya yatıran tarlasera'nın bu ay okurlarına üç adet de armağanı var!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Hindistan’da bir teknoloji şirketi, muz yapraklarından geliştirdiği ürünlerle plastik ve kağıt malzemelere alternatif yaratmayı başardı.