tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

22.4.2016

Dünyanın en ünlü havuç üreticisi

Dünyanın en ünlü havuç üreticisi

Filipinli genç bir havuç üreticisi olan Jeyrick Sigmaton, kısa sürede bir internet fenomenine dönüşüp “Havuç Adam” ismiyle ünlendi.

İnternet dünyası artık her gün yepyeni bir “fenomen” yaratarak kişileri hiç beklemedikleri bir anda ünlü yapıyor. Bunun son örneği “Havuç Adam”. Filipinler’de havuç üreticiliği yapan 21 yaşında bir genç olan Jeyrick Sigmaton, kısa sürede hızla genişleyen bir hayran kitlesi edindi.

Tesadüfen ünlü oldu

Filipinler’in dağlık bölgelerinden biri olan Lalawigang Bulubundukin’de (Dağ Bölgesi) hasat ettiği havuçları taşırken tesadüf eseri bir fotoğrafçının objektifine takılan Jeyrick Sigmaton, aslında henüz 21 yaşında ve kendi halinde bir havuç üreticisi. Onu internet üzerinden ünlü yapan ise Filipinler’de faaliyet gösteren pazarlama firması Boardwalk oldu.

Havuç üreticiliğinden fotomodelliğe

Fotoğrafları Boardwalk’un Instagram hesabından paylaşılan Sigmaton, “genç ve karizmatik bir üretici” olarak bir anda pek çok sosyal medya kullanıcısının ilgisini çekti. #carrotman (#havuçadam) etiketiyle paylaşılmaya başlayan ve adına pek çok hayran sayfası açılan üretici bugünlerde yayılan ününün keyfini çıkarıyor. Filipinli tasarımcı Avel Bacudio’nun yeni fotoğraflarını çektiği Sigmaton’un artık üreticiliğin yanında modellik yapmayı da hedefleri arasına koyduğu söyleniyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Sulama yapan üreticilerin Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ödediği hizmet bedelinde sistem değişiyor. Buna göre harcanan su arttıkça yapılan ödeme de katlanarak artacak.

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Bitki beslemede ağırlaşan maliyetler karşısında üretici desteklerinin yüzde 100 arttırılacağı duyuruldu. Ancak 2020 başına oranla gübre fiyatlarındaki artış da yakında aynı seviyeye ulaşacağa benziyor. Enflasyona dair en iyimser tahminler ise sonbaharı işaret ediyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

Tohum, gübre ve ilaçta da tanzim satış olacak

Tohum, gübre ve ilaçta da tanzim satış olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sebze ve meyvede getirilen tanzim satış uygulamasının tohum, tarım ilacı ve gübre de başlaması için çalışma yapıldığını söyledi.