tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.3.2014 09:23:20

Kadın üreticiye hibe desteği

Türkiye’de ilk kez Kırsal Kesimde Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Projesi uygulanacak. Proje ile tarım sektöründe girişimci adayı kadın üreticilere 30 bin liraya kadar hibe verilerek destek sağlanacak. Proje, İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bakanlık desteği ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülecek. Tarım sektöründe kadın girişimciliğinin önünün açılmasının amaçlandığı proje ile kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci ruha sahip 50 kadın üretici eğitim alma imkanı bulacak. Kendisi, eşi ya da birinci derecede akrabası Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı 18 yaşını doldurmuş, ilkokul mezunu kadınlar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık il veya ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilecek. 31 Mart’a kadar süresi olan başvuru tarihinin ardından katılımcılar belirlenecek ve 8 Nisan’da 10 günlük eğitime alınacak. Eğitim süresince; yöresel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması, kırsal alanda eko-turizm, finansman imkanlarına ulaşım gibi konular ele alınacak. Eğitim süreci sonunda hazırlayacakları iş fikirlerinin kabul edilmesi halinde, KOSGEB tarafından 30 bin liraya kadar hibe sağlanacak.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Kapıları 9 yıldır kapalı olan Çarşamba Şeker Fabrikası, bu yıl yeniden bölgedeki şekerpancarı üretiminin adresi olmaya hazırlanıyor.

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

Narenciyede ülkeler arası yaklaşım farkını inceleyen tarlasera bu ay da dopdolu içeriğiyle farklı bir dergi deneyimi sunuyor.

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Ekonomik krizle boğuşan Brezilya’da imdada tarım yetişti. Soya fasulyesinde artan ithalat talebi için ülkede 2022 mahsulünün bir kısmı şimdiden satıldı.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.