tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

17.2.2014 08:04:07

Antalya domatesi Berlin'de tanıtıldı

Antalya domatesini markalaştırmak için hayata geçirilen “Product of Antalya: Domates” projesi, Avrupa’nın en büyük fuarı olan Fruit Logistica’da tanıtıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, proje fikrinin Tarım Konseyi İcra Kurulu toplantısında ortaya çıktığını belirtti. Budak, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan da aldığımız destekle hayata geçirdiğimiz bu projede asıl amacımız Antalya’da üretilen ürünleri Antalya markasının gücünden de yararlanarak ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtmak" diye konuştu.
Bu kapsamda Antalya domatesini Türkçe, Almanca, Rusça tanıtan filmler hazırlandı, broşürler basıldı. Ulusal ve yerel radyo kanallarında Antalya domatesini tanıtıcı radyo spotları dönmeye başladı. Budak, "Projemizin gördüğü yoğun ilgi bizi fazlasıyla memnun etti. Almanya’da Antalya markasının değeri zaten bir turizm destinasyonu olarak oldukça yüksek. Bu yüksek değeri ilk etapta kentimizde üretilen domates için kullandık. Önümüzdeki süreçte Product of Antalya projesini Antalya’nın başka ürünleri ve sektörleri için de hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

Girdi maliyetleri ile destekler arasındaki kritik denklemi masaya yatıran tarlasera bu ay da okurlarına dopdolu bir içerik sunuyor.