tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

17.2.2014 08:04:07

Antalya domatesi Berlin'de tanıtıldı

Antalya domatesini markalaştırmak için hayata geçirilen “Product of Antalya: Domates” projesi, Avrupa’nın en büyük fuarı olan Fruit Logistica’da tanıtıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, proje fikrinin Tarım Konseyi İcra Kurulu toplantısında ortaya çıktığını belirtti. Budak, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan da aldığımız destekle hayata geçirdiğimiz bu projede asıl amacımız Antalya’da üretilen ürünleri Antalya markasının gücünden de yararlanarak ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtmak" diye konuştu.
Bu kapsamda Antalya domatesini Türkçe, Almanca, Rusça tanıtan filmler hazırlandı, broşürler basıldı. Ulusal ve yerel radyo kanallarında Antalya domatesini tanıtıcı radyo spotları dönmeye başladı. Budak, "Projemizin gördüğü yoğun ilgi bizi fazlasıyla memnun etti. Almanya’da Antalya markasının değeri zaten bir turizm destinasyonu olarak oldukça yüksek. Bu yüksek değeri ilk etapta kentimizde üretilen domates için kullandık. Önümüzdeki süreçte Product of Antalya projesini Antalya’nın başka ürünleri ve sektörleri için de hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Kapıları 9 yıldır kapalı olan Çarşamba Şeker Fabrikası, bu yıl yeniden bölgedeki şekerpancarı üretiminin adresi olmaya hazırlanıyor.

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

Narenciyede ülkeler arası yaklaşım farkını inceleyen tarlasera bu ay da dopdolu içeriğiyle farklı bir dergi deneyimi sunuyor.

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Ekonomik krizle boğuşan Brezilya’da imdada tarım yetişti. Soya fasulyesinde artan ithalat talebi için ülkede 2022 mahsulünün bir kısmı şimdiden satıldı.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.