tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

31.1.2014 09:50:10

Naras Barajı hayat verecek

Naras Barajı'nın yüzde 92'si tamamlandı. Yanı sıra 4 adet sulama göletinden oluşan  Taşağıl Karabekir Göleti'nin yapım çalışmaları sürüyor. Yapımın tamamlanmasıyla, Manavgat'taki baraj sayısı 3'e çıkacak. Devlet Su İşler Antalya Manavgat Ovaları İşletmeleri ve Bakım Şubesi Müdürü Erol Tekin, Naras Barajı'nın hizmete açılmasıyla birlikte ilçede kış aylarında sık sık yaşayan su taşkınlarının da sona ereceğini belirtti. 75 bin 142 dönüm arazinin su ile buluşacağını kaydeden Tekin, barajın, su taşkını önleme, cazibe yöntemiyle tarım arazilerini sulama ve enerji üretmeye yönelik hizmet vereceğini söyledi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.