tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

17.12.2013 12:56:57

Biber tohumu et sektöründe

Kırmızı biber tohumları beyaz et sektöründe alternatif katkı  malzemesi olarak kullanılabilir. Adıyaman Üniversitesi’nin “Kırmızı biber Tohum Ununun Tavuk Köfte Bileşiminde Kullanım Olanakları” adlı proje kapsamında yaptığı araştırma sonuçları açıklandı. Proje kapsamında yapılan araştırmalara göre, Adıyaman ve bölgede biber üretiminin potansiyeli oldukça fazla. Bu nedenle atık biber tohumunu ortaya çıkıyor. Söz konusu çalışma ise atık biber tohumları değerlendirmeyi amaçlıyor. Tohumlar, un haline getirilerek buğday unuyla karıştırılıyor ve tavuk etinden yapılan köfteye katılıyor. Açıklamaya göre, biber tohumu unu buğday unu kadar başarılı. Biber tohumu ununun beyaz et sektöründe katkı maddesi olarak kullanılabileceği öne sürülüyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

Zirai ilaçlarda kullanılan 9 farklı etken madde daha gelecek yılsonu itibariyle tarımda tamamen yasaklı olacak. Toplam 7 etken madde için ise kısıtlama kararı alındı.