tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

4.12.2013 10:02:03

Syngenta, Domatexpo Gıda İhtisas Fuarı'nda

Kumluca DOMATEXPO Gıda İhtisas Fuarı’nın Türkiye’de bu yıl 2.si gerçekleşti.  Fuar; devletin zirvesini, bürokratları, sektör temsilcilerini, hal komisyoncularını, üreticileri ve tüketicileri buluşturdu. 21 Kasım 2013 Perşembe günü açılışı yapılan fuara 24 farklı ilden 68 domates üreticisi firma katıldı. “Bitkideki potansiyeli hayata taşıma” hedefini ilke edindiğini açıklayan Syngenta Türkiye de 50 m2'lik standıyla fuar alanın girişinde yer aldığı fuara ilgi oldukça yoğundu. Syngenta’nın ürünlerini sergilediği standda; Antalya-Kumluca’dan, diğer il ve ilçelerden gelen üreticiler, TTK  ve katılımcılar ağırlandı. Bu yıl Syngenta standında;  beef segmentinde son dönemlerde öne çıkan ve piyasada hızla yükselen Torry çeşidi ile yeni bir çeşit olan Vitellio büyük ilgi gördü.  Yanı sıra kokteyl segmentinde sergilenen Pycachu ve  Tyty çeşitleri, ilgili iş ortaklarının ve üreticilerin memnuniyetini kazandı. Syngenta, gelecek yıl  tescil ettireceği çeşidi Akyra‘yı da tanıtma fırsatını yakaladı. Domates çeşitlerinin yanı sıra dikenli hıyar çeşidi CUP 700 ve mini hıyar çeşidi Bebeto, padaşların beğenisine sunuldu. Standı ziyaret eden katılımcılar, Angelle ve Bambelo’yu da  tatma fırsatı buldu.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.