tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.11.2013 09:06:01

Adana Tarım Fuarı kapılarını açtı

Tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaları buluşturmak ve tarım alanındaki teknolojik ürünleri tanıtmak amacıyla düzenlenen 7. Adana Tarım Fuarı ziyaretçilerini ağırlıyor. 10 Kasıma kadar gezilebilecek fuarı, 150 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 25 bin bin metrekare kapalı alanda hazırlanan fuar aynı zamanda ziyaretçilerin üretim aşamasından tüketiciye ulaşıncaya kadar geçirdiği evredeki tüm ihtiyaçlarını tedarik etmesine imkan tanıyor. TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarın bölgesel anlamda sektörün en önemli pazarlama etkinliği olacağını söylüyor. Adana Tarım Fuarı'nın Türkiye'deki büyük firmaların Çukurova'da buluşma noktası haline geleceğini aktaran Ersözlü, 13 ülkeden 268 firma ve firma temsilciliğinin de katılımı ile hazırlanan Adana Tarım ve Sera Bahçe Fuarları; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olacağını ifade ediyor. Fuarın üreticiler için çok önemli bir platformu teşkil edeceğini belirten Ersözlü; profesyoneller arasında bağlantı sağlayarak bölge ticaretine katkıda bulunacaklarını dile getiriyor. Bu yıl 570 otobüs ile fuar alanına taşınan üreticilerin yeni uygulama teknikleriyle sağlanan verimli üretimi tanımalarına imkan veriliyor. Hedef ise 40 ilden 150 bin ziyaretçi.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.