tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.6.2013 09:16:14

AGCO Türkiye'den 2013 atağı

Kuruluşundan bu yana her yıl yepyeni ürünleri Türk üreticisinin hizmetine sunan AGCO, bayi teşkilatı ve üreticilerin istek ve önerileri doğrultusunda tasarlanan yepyeni traktörlerinden ilk üçünü çok yakında pazara sunacak. Türkiye’nin tarım yapısına ve ürün desenine uygun özellikte ve ölçülerdeki bu yeni traktörler, segmentinde önemli pazar payı almaya hazır. 50 HP’lik yepyeni bağ bahçe traktörleri, hem 2WD hem de 4WD seçenekleriyle 65 HP gücünde yeni tarla traktörleri ve yenilenen efsanevi traktör modeli MF 240, bu yılın ilk yenilikleri arasında yer alıyor. Rekabetçi fiyatları ve donanımıyla AGCO Türkiye’nin pazar payına güç katacak modeller yakında showroomlarda yerini alacak. AGCO’nun bu yılki yeni modelleri bununla sınırlı değil. 5 ve 6 sarsaklı olarak her türlü ürün tipine ve ihtiyacına göre özellikleri ve opsiyonları bulunan Laverda biçerdöverleri Türkiye’de en iyi bilinen biçerdöver markalarının başında geldiğini ifade eden AGCO Türkiye Pazarlama Bayi Geliştirme ve Kilit Müşteriler Müdürü Mete Has, Laverda M400 serisi olarak tanıtılan en yeni biçerdöver modelinin yeni başlayan hasat sezonuyla beraber tarlalarda yerini almaya başladığını belirtti. Fella marka çayır biçme makinaları ve ot toplama tırmıkları da hayvancılıkta mekanizasyon alanında kalite ve verimlilikte standartları yükseltiyor. Massey Ferguson markalı Büyük Kare Balya Makinaları ise yüksek yoğunluklu büyük balya yapabilmesi ve balya kapasitesiyle öne çıkıyor. Senenin son çeyreğinde lanse edilecek diğer yeni traktör modellerinin ise Eylül ayında Türkiye’nin birçok bölgesinde yapılacak olan bir demo turu ile tanıtılmaya başlanacağını söyleyen Has, tarla günleri şeklinde yapılacak olan demolarda gösterilecek olan bu yeni serilerin daha sonra 2014 modeller olarak piyasada yer alacağını söyledi. AGCO’nun tüm bu yeniliklerinin yanı sıra, Türkiye tarımına yönelik yepyeni bir traktör serisinin de gelecek yıl pazara sunulması planlanıyor. Has, segmentinde çıtayı üst seviyelere çıkaracak olan ve “Türkiye’nin Traktörü” olmayı hedefleyen bu serinin, sonrasında Türkiye’de üretilmeye başlanacağının müjdesini de verdi. 2013’te başlayıp 2014’de nihai halini alacak bir gelişme de yeni AGCO Center. Has, dünyanın bir çok yerine Türkiye’den hizmet verecek olan bu merkezin Yedek parça, Lojistik, Satış ve Pazarlama Genel Müdürlüğü ile Eğitim Merkezi birimleri olarak büyük bir entegre merkez olacağını söyledi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Araştırmacılar, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’de fındık tarımını Batı Karadeniz’e ya da yüksek rakımlı bölgelere doğru kaymak zorunda bırakacağını söylüyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Düşük yağış oranları nedeniyle son 91 yılın en kurak dönemini yaşayan Trakya’da tarım arazilerindeki kayıplar ciddi boyuta ulaştı.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.