tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.2.2013 11:29:32

May Agro 4 Yeni Ürünle Üreticilerin Karşısındaydı

Türkiye’nin önde gelen tohumculuk firmalarından May Agro Tohumculuk; Türkiye Tohum Teknolojileri, Tohumculuk, Fidancılık ve Süs Bitkileri Fuarı’nda üreticilerle bir araya geldi.

May Agro, 11-13 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda mevcut ürün yelpazesine kattığı 4 yeni ürünle üreticilerin karşısına çıktı. Ayçiçekte orabanj 7 segmentinde en yüksek verim ve en yüksek yağ oranına sahip yeni ürün çeşidi Hornet; danelik mısır segmentinde yüksek verim, dayanıklı sap ve gövde özelliklerine sahip 70MAY82; ıspanakta en yüksek mildiyo ırk dayanımı, kırmızı kök ve etli yaprak yapısı özelliklerine sahip Gümüş; turşuluk hıyar segmentinde ise 3,2-3,3:1 boy çap oranı ve yüksek hastalık dayanımı özellikleriyle Jasmina ziyaretçi ve müşterilere tanıtıldı.

Açılış töreni sonrasında May Agro Tohumculuk standını ziyaret eden Gıda, Tarım, Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Yıldıray Gençer ve Türkiye Tohumcular Birliği üyeleri May Agro Tohumculuk standını gezerek ürünler ile ilgili bilgi aldı.

Yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçilerin hazır bulunduğu, sektörden farklı firma ve kurumları bir araya getiren fuarda, aynı tarih de gerçekleşen 4. Ekonomik İşbirliği Ülkeleri (ECO) Tohumculuk Ticaret Konferansı vasıtasyıla 120 farklı ithalatçı firma ile tanışma ve işbirliği fırsatı da yakalanmış oldu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.