tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.2.2013 11:29:32

May Agro 4 Yeni Ürünle Üreticilerin Karşısındaydı

Türkiye’nin önde gelen tohumculuk firmalarından May Agro Tohumculuk; Türkiye Tohum Teknolojileri, Tohumculuk, Fidancılık ve Süs Bitkileri Fuarı’nda üreticilerle bir araya geldi.

May Agro, 11-13 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda mevcut ürün yelpazesine kattığı 4 yeni ürünle üreticilerin karşısına çıktı. Ayçiçekte orabanj 7 segmentinde en yüksek verim ve en yüksek yağ oranına sahip yeni ürün çeşidi Hornet; danelik mısır segmentinde yüksek verim, dayanıklı sap ve gövde özelliklerine sahip 70MAY82; ıspanakta en yüksek mildiyo ırk dayanımı, kırmızı kök ve etli yaprak yapısı özelliklerine sahip Gümüş; turşuluk hıyar segmentinde ise 3,2-3,3:1 boy çap oranı ve yüksek hastalık dayanımı özellikleriyle Jasmina ziyaretçi ve müşterilere tanıtıldı.

Açılış töreni sonrasında May Agro Tohumculuk standını ziyaret eden Gıda, Tarım, Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Yıldıray Gençer ve Türkiye Tohumcular Birliği üyeleri May Agro Tohumculuk standını gezerek ürünler ile ilgili bilgi aldı.

Yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçilerin hazır bulunduğu, sektörden farklı firma ve kurumları bir araya getiren fuarda, aynı tarih de gerçekleşen 4. Ekonomik İşbirliği Ülkeleri (ECO) Tohumculuk Ticaret Konferansı vasıtasyıla 120 farklı ithalatçı firma ile tanışma ve işbirliği fırsatı da yakalanmış oldu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.