tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

23.1.2013 11:09:29

Yağışlar örtü dinlemiyor

Antalya'da geçtiğimiz haftadan bu yana etkili olan ve yerleşim bölgelerinde su baskınlarına yol açan yağışlar sonunda tarım alanları da vurdu. Dün etkisini artıran sağanak yağışların özellikle Demre'de bulunan seralara zarar verdiği belirtiliyor.

Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Kahraman'ın aktarımına göre, son yılların en etkili yağışlarının yaşandığı bölgede yaklaşık bin 200 dönümlük kapalı alan hasar görmüş durumda. Kahraman, "Yağış Köşkerler ve Gürses köylerinde etkili olan lokal bir yağış. Bunun haricinde bir sel beklentisi bulunmuyor. Ancak özellikle Köşkerler köyünde dere yataklarına sera yapılmasından kaynaklı sorunlar var. Dere yataklarının ıslah edilmesiyle ilgili çalışıyoruz" açıklamasını yapıyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde tarım şehirlerinde yağışların seyri ve açık ya da kapalı tarım alanlarının dayanımı ne yönde olacak?


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.