tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.9.2012 10:36:03

HM Clause’da isim değişikliği

Avrupa’nın ilk ve dünyanın en büyük 4. tohum firması olan Limagrain grubuna bağlı Ticari Birim olarak faaliyet gösteren HM Clause’un Türkiye’deki şirketi isim değişikliğine gitti. Daha önce Su Tarım ismiyle faaliyet gösteren firma, piyasada bundan böyle HM Clause Tohumculuk Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında faaliyetlerine devam edecek. Firmadan yapılan açıklamada; Türkiye’de kurduğu temelleri daha da güçlendiren HM Clause’un sebze üretim zincirinde yer alan üreticilere ve profesyonellere geniş bir tohum yelpazesi sunacağı belirtiliyor.

Sebze tohumları üzerine uzmanlaşmış olan ABD’den Harris Moran ile Fransa’dan Clause firmalarının ortaklığıyla 2008 yılında temeli atılan HM Clause’u Türkiye'de temsil eden şirketin merkezi Antalya’da bulunuyor. 2009 yılında bir ortak girişim olarak ortaya çıkan Su Tarım, 2011 yılında Clause SA şirketi tarafından satın alınmıştı. 11’i araştırma ve ıslah çalışmalarında görevli olan toplam 30 kişinin görev aldığı firmanın araştırma faaliyetlerinin büyük çoğunluğu hem Türkiye pazarı hem de ihracat için domates, biber ve hıyar ürünleri üzerinde yoğunlaşmış bulunuyor. Çalışmalarını sahada yürüten ekipler ise Türkiye’nin tüm bölgelerinde pazarın nabzını elinde tutuyor.

Sera üretimi için ideal boyutlarda ve erkenci tip Galya kavun çeşitleri ile güz üretimi için ısı direncine sahip domates çeşitlerine sahip olan firmanın ürün gamında oldukça geniş bir karnabahar çeşit yelpazesi de bulunuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Araştırmacılar, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’de fındık tarımını Batı Karadeniz’e ya da yüksek rakımlı bölgelere doğru kaymak zorunda bırakacağını söylüyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Düşük yağış oranları nedeniyle son 91 yılın en kurak dönemini yaşayan Trakya’da tarım arazilerindeki kayıplar ciddi boyuta ulaştı.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.