tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

26.10.2023

Üreticiler Cumhuriyet’in 100. yılını kutluyor

Üreticiler Cumhuriyet’in 100. yılını kutluyor

Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretim yapan üreticiler, Cumhuriyet’in 100. yılını tarlalarına yazdıkları devasa yazılar ve farklı etkinliklerle kutluyor.

29 Ekim 2023 Türkiye için çok ayrı bir öneme sahip. Çünkü modern Türkiye’nin temellerinin atıldığı tarih olan 29 Ekim 1923’ten bu yana tam 100 yıl geride kalacak. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının miras bıraktığı Cumhuriyet’in 100. yılı ise Ekim ayı boyunca Türkiye genelinde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Önemli devrimlerin ve politikaların uygulandığı Cumhuriyet’in ilk yıllarında her alanda olduğu gibi tarımda da büyük değişimler yaşandı.

Üreticilerden kutlama manzaraları

Türkiye’nin hemen her ilinde ve ilçesinde düzenlenen 100. yıl kutlamalarına üreticiler de katıldı. Farklı bölgelerde üretim yapan bazı üreticiler traktör ve pulluklar aracılığıyla tarlalarına yazdıkları devasa yazılarla dikkatleri çekiyor. Aynı zamanda farklı etkinlikler de düzenleyen üreticiler, Cumhuriyet’in 100. yılını coşkuyla karşılıyor.

 

trakya-ciftci-cumhuriyet-2.jpg

Kırklareli Lüleburgaz ilçesi Evrensekiz Beldesinde üreticilik yapan Halis Erkorkmaz ve Burak Tunçkol Cumhuriyetin 100. yılını tarlalarına “Cumhuriyet 100 yaşında” yazarak dikkat çeken bir şekilde kutladı ve gündem oldu. Üreticiler, Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ettiklerini ifade etti.

 

 

 

 

 

sivas-ciftci-cumhuriyet.jpg

Sivas'ın Hafik ilçesinde çiftçiler, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla 100 traktörle konvoy düzenleyerek kutlama yaptı. Hafik Kaymakamlığı öncülüğünde Atatürk Caddesi'nde düzenlenen etkinlikte 100 üretici, bayraklarla süsledikleri traktörleriyle ilçe halkının sevgi gösterileri eşliğinde konvoy halinde kutlamalara katıldı.

 

 

 

 

 

yozgat-ciftci-cumhuriyet.jpg

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesi Gümüşkavak Mahallesi'nde yaşayan 61 yaşındaki üretici Erdal Yerden de Cumhuriyet’in 100. yılını farklı bir şekilde kutlamak istedi. 72 dekarlık tarlasına traktör pulluğuyla devasa bir şekilde "Cumhuriyet 100 yaşında" yazan Yerden, olumlu tepkilerle karşılaştı.

 

 

 

 

 

merzifon-ciftci-cumhuriyet.jpg

Tarladaki Cumhuriyet kutlamalarından biri de Amasya’dan geldi. Merzifon ilçesine bağlı Yakup köyünde üreticilik yapan 28 yaşındaki Eren Yiğit, 40 dekarlık tarlasına Cumhuriyet'in 100. yılı anısına traktörle "Cumhuriyet" yazdı. Yazıya rakamla 1 ve sonsuzluk işaretini de ekleyen Yiğit, oldukça estetik görüntüler ortaya çıkardı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.