tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

27.06.2022

Çin tarım arazilerini korumak için kolları sıvadı

Çin tarım arazilerini korumak için kolları sıvadı

Çin Doğal Kaynaklar Bakanlığı, yaptığı açıklama ile ülkenin tarım arazilerini korumak için yeni bir adım daha atarak Tarım Arazisi Koruma Yasası hazırlığını hızlandıracaklarını bildirdi.

Çin, ülkenin tarım arazilerini korumak için yeni bir adım daha atarak bir Tarım Arazisi Koruma Yasası hazırlığını hızlandıracak. Çin Doğal Kaynaklar Bakanlığı yaptığı açıklamada, ekilebilir arazilerin tarım dışı kullanımının yasaklanması gibi mevcut düzenlemelerin yasa haline getirileceğini belirtti. Çin, katı tarım arazisi koruma sistemine daima bağlı kalarak, tarım arazi alanlarının 120 milyon hektarlık kırmızı çizginin üzerinde kalmasını sağlamaya çalışıyor. Ulusal bir arazi araştırması, 2019'un sonunda Çin'in toplam 128 milyon hektar tarım arazisi bulunduğunu ortaya koyuyor. Şubat ayında yayınlanan 1 No'lu Merkezi Belge'ye göre, 2022'de ülke 6,67 milyon hektarlık yüksek standartlı tarım arazisi geliştirecek, kara toprak korumasına ilişkin ulusal projeleri teşvik edecek ve ülke çapında 3. toprak durumu sayımını başlatacak.

 


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!