tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

20.3.2020

Desteklere başvuru süreleri uzatıldı

Desteklere başvuru süreleri uzatıldı

Tarımsal desteklerde başvuru süreleri koronavirüs önlemleri çerçevesinde uzatılırken ÇKS kayıtları ise e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Koronavirüs nedeniyle eğitim ve spordan ticarete kadar pek çok alanda takvimler yerinden oynarken bir açıklama da Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan geldi ve üreticilerin fark ödemesi ve diğer tarımsal desteklerde başvuru süreleri ileri tarihlere alındı.

Buna göre yağlı tohumlu bitkiler ve dane zeytinde fark ödemelerinin yanı sıra İyi Tarım ve organik tarım destekleri için son başvuru tarihi 30 Nisan 2020 olacak. Hububat, baklagil ve dane mısırda fark ödemesi destekleri için ise 29 Mayıs 2020 günü son başvuru tarihi olarak belirlendi.

Başvuru ve kayıtlar internetten yapılacak

Bilindiği gibi salgına karşı vatandaşların mümkün olduğunca evden çıkmaması öneriliyor. Bu nedenle üreticiler, desteklerden faydalanabilmek için zorunlu olan Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını ise İl ya da İlçe Müdürlüklerine gelmeden e-devlet üzerinden yapabilecek.

Üreticilere toplam 1,5 milyar TL destek yapılacağını belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal projelere yönelik hibe destekleri için başvuruların Haziran ayına çekileceğini duyururken, hibe süreçlerinin ise internet üzerinden takip edileceğini belirtti.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.