tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

7.2.2017

Bakanlıkta kim kadrolu kim sözleşmeli?

Bakanlıkta kim kadrolu kim sözleşmeli?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personelinin 4’te 3’ü kadrolu iken bunların yüzde 27’si ise ziraat mühendisleri oluşturuyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı güncel personel bilgilerini kamuoyuyla paylaştı. Toplam personelin yüzde 77’sinin memur kadrosunda yer aldığı Bakanlıkta ziraat mühendisleri ise çoğunluğu oluşturuyor.

Personelin 4’te 3’ü kadrolu

Açıklanan rakamlara göre 23 Aralık 2016 tarihi itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  bünyesinde toplam 57 bin 175 personel görev yapıyor. Bunun 44 bin 157’si kadrolu, 2 bin 36’sı ise sözleşmeli statüsünde. İşçi statüsündeki personel sayısı 10 bin 622.

41 bin kişi taşrada görev yapıyor

Bakanlık kadrolarında uzmanlık alanına göre ziraat mühendisleri yüzde 27 ile ilk sırada geliyor. Toplam 15 bin 471 ziraat mühendisinin çalıştığı Bakanlıkta 8 bin 159 veteriner hekim, 4 bin 876 teknikerin yanı sıra 2 bin 252 de gıda mühendisi bulunuyor. Bakanlığın merkez teşkilatında çalışanların sayısı 3 bin 324 iken taşra teşkilatında görev yapan personelin sayısı ise 41 bini buluyor.

Görevden almalar yaşandı

Bakanlık Mart ayında 550’si ziraat mühendisi olmak üzere bin 667 personel alınacağını duyurmuştu. 15 Temmuz sonrası yapılan operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü Bakanlık olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görevden alınan personelin sayısı ise 800’e yaklaşmıştı. Temmuz ayında ise 3071 yeni personele ihtiyaç olduğu duyurulmuştu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Sulama yapan üreticilerin Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ödediği hizmet bedelinde sistem değişiyor. Buna göre harcanan su arttıkça yapılan ödeme de katlanarak artacak.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.