tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.1.2017

Sulama sistemi kurulumuna yüzde 50 hibe

Sulama sistemi kurulumuna yüzde 50 hibe

Arazisinde modern sulama sistemlerine yatırım yapan üreticiler için son destek başvurusu tarihi 14 Şubat.

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında verilen bireysel sulama sistemleri hibe desteğinde son etaba girildi. KDV hariç mal alım tutarının yüzde 50'sine verilen hibelerden yararlanmak isteyen üreticilerin 14 Şubat günü mesai bitimine kadar başvuru yapması gerekli.

Modern sulama yatırımları destekleniyor

Hibe programı çerçevesinde destek verilen yatırımlar şöyle sıralanıyor: Tarla içi damla sulama sistemi kurulumu, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulumu, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulumu, lineer, center pivot veya tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alımı ve güneş enerjili sulama sistemi kurulumu.

Destek koşulları neler?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıklamasına göre hibe desteği esas mal alım tutarı gerçek kişiler için 100 bin TL’yi, tüzel kişiler için 200 bin TL’yi geçmeyecek şekilde verilecek. Desteklemeden faydalanmak için üreticilerin 14 Şubat 2017 Salı günü mesai bitimine kadar bulundukları bölgenin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvuru yapması gerekiyor.

Sulama hibe desteğine dair detayları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.