tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.10.2016

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

Tarım Bakanlığı’nda sürdürülen soruşturmalarda son olarak Zonguldak ve Karabük’te İl ve İlçe Müdürlüğü çalışanları gözaltına alındı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda FETÖ operasyonları sürerken Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde bugün 6 Bakanlık personeli gözaltına alındı. Kişilerin Karadeniz Ereğli GTHB İlçe Tarım Müdürlüğü’nde görevli olduğu belirtildi.

İhraç edilen kişi sayısı 750’ye yaklaştı

Bu arada gözaltına alınan 2 Karabük GTHB İl Müdürlüğü çalışanı da mahkemeye çıkarıldığı bildirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen Bakanlık çalışanlarının toplam sayısı ise 750’ye yaklaştı.

Tarım Bakanlığı dördüncü sırada

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 20 Temmuz tarihinde ilan edilen Olağanüstü Hal’den bu yana operasyonların en yoğun olduğu dördüncü Bakanlık oldu. Yaklaşık 28 bin personel ile Milli Eğitim Bakanlığı ilk sırada yer alırken onu sırasıyla Sağlık, Maliye ve Diyanet Bakanlığı takip ediyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.