tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.3.2012 11:07:00

BASF’den kemirgen sorununa çözüm

BASF Çevre Sağlığı Ürünleri Bölümü, kemirgenlere karşı mücadelede etkili bir çözüm sunan Storm® Secure isimli rodentisitin tanıtımını İstanbul’da düzenlediği toplantıyla yaptı. 20 gr mum halka şeklinde piyasa sürülen Storm® Secure ürününün lansman toplantısına, ürünün Türkiye yetkili satıcısı olan Roksan İlaç firmasının davetiyle temel kullanıcı grubu olan ilaçlama firmalarının satış ve teknik ekipleri katıldı.

Toplantıda, “Kemirgenlerin Biyolojileri ve Davranışları” başlığı altında katılımcılara bilgiler aktarılırken uygun rodentisitlerin seçilmesi ve kullanımı konusunda yönlendirmeler yapıldı. Mücadele edilen zararlı ile ilgili bilgi sahibi olmanın mücadelede yüzde yüz başarının sağlanmasındaki önemine ve çevreye olan sorumluluklara vurgu yapıldı.

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren BASF İngiltere Rodentisit Geliştirme Müdürü Biyolog Sharon Hughes, profesyonel kemirgen mücadelesinde kemirgenlerin içgüdüsel hareketlerinden, yeme-içme gibi alışkanlıklarından nasıl fayda sağlanabileceğini aktarırken, Storm® Secure ürününün fiziksel özelliği ile kemirgen için uygunluğunu; sabitlenebilir olması özelliği ile de taşınma riskinin olmadığını, bu nedenle de hedef dışı canlılar için riski en aza indirdiğini vurguladı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.