tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.6.2015 13:20:47

Çiftlik oyunu gerçek oldu

Japon bir firma, gerçek ödülleri olan sanal bir çiftlik oyunu geliştirdi. Meraklıları için oldukça eğlenceli gözüken oyuna büyük rağbet var. Japon bir firma tarafından geliştirilen “Enkaku Bokujo isimli oyun, Türkçe'de “Uzak Çiftlik” anlamına geliyor. Oyun, metrekaresi aylık 4,5 dolardan gerçek bir arazi kiralama fırsatı sunuyor. Oyunu oynayan kişi sanal çiftliğinde ürünleri sularken ve beslerken, başka bir yerde gerçek bir çiftçi gerçek bir arazide aynı işlemleri yapıyor. Karpuz, patates gibi ürünlerden seçim yapılabiliyor. Ancak, ürünleri bilerek yok etmek ya da sulamamak yasak. Hasat zamanı geldiğinde ve oyuncu ürünleri yetiştirmeyi başardıysa, ekip yetiştirdikleri gerçek ürünler kapılarına teslim ediliyor. Hatta, oyunun gerçek sebze marketi bile var! Henüz yalnızca Japonca olan oyunun bir gün İngilizce ve diğer dillere de çevrilmesi dileğiyle...


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.