tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.6.2015 13:20:47

Çiftlik oyunu gerçek oldu

Japon bir firma, gerçek ödülleri olan sanal bir çiftlik oyunu geliştirdi. Meraklıları için oldukça eğlenceli gözüken oyuna büyük rağbet var. Japon bir firma tarafından geliştirilen “Enkaku Bokujo isimli oyun, Türkçe'de “Uzak Çiftlik” anlamına geliyor. Oyun, metrekaresi aylık 4,5 dolardan gerçek bir arazi kiralama fırsatı sunuyor. Oyunu oynayan kişi sanal çiftliğinde ürünleri sularken ve beslerken, başka bir yerde gerçek bir çiftçi gerçek bir arazide aynı işlemleri yapıyor. Karpuz, patates gibi ürünlerden seçim yapılabiliyor. Ancak, ürünleri bilerek yok etmek ya da sulamamak yasak. Hasat zamanı geldiğinde ve oyuncu ürünleri yetiştirmeyi başardıysa, ekip yetiştirdikleri gerçek ürünler kapılarına teslim ediliyor. Hatta, oyunun gerçek sebze marketi bile var! Henüz yalnızca Japonca olan oyunun bir gün İngilizce ve diğer dillere de çevrilmesi dileğiyle...


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Bitki beslemede ağırlaşan maliyetler karşısında üretici desteklerinin yüzde 100 arttırılacağı duyuruldu. Ancak 2020 başına oranla gübre fiyatlarındaki artış da yakında aynı seviyeye ulaşacağa benziyor. Enflasyona dair en iyimser tahminler ise sonbaharı işaret ediyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Sulama yapan üreticilerin Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ödediği hizmet bedelinde sistem değişiyor. Buna göre harcanan su arttıkça yapılan ödeme de katlanarak artacak.

tarlasera Şubat sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Şubat sayısı okurlarıyla buluştu!

Kapak Konusu sayfalarında tarımda yaygınlaşan dijital teknolojileri inceleyen tarlasera’nın bu ay okurlarına iki de armağanı var.