tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.6.2015 13:20:47

Çiftlik oyunu gerçek oldu

Japon bir firma, gerçek ödülleri olan sanal bir çiftlik oyunu geliştirdi. Meraklıları için oldukça eğlenceli gözüken oyuna büyük rağbet var. Japon bir firma tarafından geliştirilen “Enkaku Bokujo isimli oyun, Türkçe'de “Uzak Çiftlik” anlamına geliyor. Oyun, metrekaresi aylık 4,5 dolardan gerçek bir arazi kiralama fırsatı sunuyor. Oyunu oynayan kişi sanal çiftliğinde ürünleri sularken ve beslerken, başka bir yerde gerçek bir çiftçi gerçek bir arazide aynı işlemleri yapıyor. Karpuz, patates gibi ürünlerden seçim yapılabiliyor. Ancak, ürünleri bilerek yok etmek ya da sulamamak yasak. Hasat zamanı geldiğinde ve oyuncu ürünleri yetiştirmeyi başardıysa, ekip yetiştirdikleri gerçek ürünler kapılarına teslim ediliyor. Hatta, oyunun gerçek sebze marketi bile var! Henüz yalnızca Japonca olan oyunun bir gün İngilizce ve diğer dillere de çevrilmesi dileğiyle...


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.